DAJ CYNK

Debiutujący w Polsce Viaplay przejął od Canal+ prawa do transmisji Premier League

Mieszko Zagańczyk

Telewizja i VoD

Debiutujący w Polsce Viaplay przejął od Canal+ prawa do transmisji Premier League

Wczoraj skandynawska grupa NENT zapowiedziała wejście na polski rynek ze swoim streamingowym serwisem wideo – Viaplay. Dziś firma pochwaliła się pozyskaniem praw do transmisji sześciu sezonów rozgrywek ligi angielskiej. Stracił je za to po ćwierćwieczu Canal+.

Wejście nowego gracza na przesycony usługami rynek strumieniowego wideo to ciężkie wyzwanie biznesowe. Skandynawska grupa NENT ogłosiła wczoraj, że 3 sierpnia wkracza do Polski z serwisem wideo Viaplay. Widzowie serwisu będą mogli oglądać filmy, seriale i programy rozrywkowe, w tym także własne produkcje Viaplay Originals. Główny element oferty stanowią jednak transmisje rozgrywek sportowych, w tym lig piłki nożnej i turniejów UEFA. Viaplay zapowiedział przy tym, że chce być liderem na tym rynku i teraz właśnie pokazał, jak będzie chciał to osiągnąć.

Zobacz: Viaplay: sport na żywo, seriale, filmy… W sierpniu startuje nowy VoD

Viaplay dostał, Canal+ stracił

Dziś Grupa NENT ogłosiła, że zapewniła sobie wyłączne prawa medialne do transmisji meczów angielskiej Premier League, jednej z najpopularniejszych narodowych lig piłkarskich na świecie. Nowe porozumienie zakłada, że mecze przez sześć sezonów będą pokazywane na żywo w serwisie Viaplay w Polsce, a także w Holandii, Estonii, Łotwie i Litwie w latach 2022 – 2028. Do końca 201 roku prawa te ma Canal+, jednak tracił je po 26 latach na rzecz nowego konkurenta.

Każdego sezonu Viaplay pokaże 380 meczów Premier League na żywo, a kibice będą mogli co tydzień śledzić rozgrywki drużyn, takich jak Manchester United, Liverpool, Arsenal, Manchester City czy Chelsea. Viaplay zapowiada, że relacje z Premier League prowadzić będą lokalni, doświadczeni komentatorzy i eksperci piłkarscy.

W Polsce Viaplay transmitować będzie także rozgrywki Bundesligi (NENT ma do nich prawa do 2029 r), Ligi Europy UEFA, Ligi Konferencji Europy UEFA, a także wybrane mecze eliminacji do Mistrzostw Świata FIFA 2022, mecze Mistrzostw Świata FIFA Kobiet 2023 i Copa America 2024. W ofercie mają się też naleźć sporty motorowe. Szefem redakcji sportowej w polskiej wersji serwisu został dziennikarz Paweł Wilkowicz. 

Zobacz: DAZN, serwis streamingowy z transmisjami sportowymi, w końcu ruszy w Polsce, od grudnia
Zobacz: CANAL+ online z nową, odświeżoną ofertą. Dokup sobie pakiety HBO, FUN&NEWS i Eleven Sports

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Viaplay Twitter

Źródło tekstu: Viaplay

Przewiń w dół do następnego wpisu