DAJ CYNK

DAZN, serwis streamingowy z transmisjami sportowymi, w końcu ruszy w Polsce, od grudnia

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Telewizja i VoD

Interakcje: 5857

DAZN, serwis streamingowy z transmisjami sportowymi, w końcu ruszy w Polsce, od grudnia

Amerykański DAZN, serwis streamingowy z transmisjami sportowymi, zapowiadał wielką, światową ekspansję już wiosna. Platforma miała debiutować 1 maja również w Polsce. Tych planów nie udało się zrealizować, ale ostatecznie DANZ ma wejść do naszego kraju od grudnia

Przełożony na 1 grudnia globalny start serwisu DAZN ma objąć około 200 krajów na całym świecie, wśród nich znajdzie się też Polska. Premiera promowana będzie walkami bokserskimi Ryan Garcia vs. Luke Campbell i Anthony Joshua vs. Kubrat Pulev. To pierwsze starcie odbędzie się 5 grudnia, ale jedynym krajem, w którym nie będzie dostępna dla widzów, jest… Polska. Będzie można obejrzeć za to drugą walkę 12 grudnia.  

Zobacz: DAZN to nowa platforma streamingowa, która szykuje się do podboju Polski

DAZN, serwis streamingowy z transmisjami sportowymi, w końcu ruszy w Polsce, od grudnia

Czym jest DAZN?

Chociaż ekspansja serwisu promowana jest walkami bokserskimi, nie jest to jedyna jego tematyka. W DAZN nie brakuje na przykład piłki nożnej z transmisjami meczów Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europy UEFA, Premier League, LaLigi, Serie A i MLS, a także rozgrywek futbolu amerykańskiego NFL, baseballowych NPB i motocyklowych Moto GP. Kibice mogą liczyć także na hokej, rugby czy tenis

DAZN, serwis streamingowy z transmisjami sportowymi, w końcu ruszy w Polsce, od grudnia

Oprócz imprez sportowych transmitowanych na żywo DAZN oferuje stale rosnące archiwum walk i programów na temat sportu, a także ramówkę produkcji oryginalnych, w tym „40 DAYS”, „The Making Of” oraz „ONE NIGHT”.

Dotychczas z serwisu DAZN mogli korzystać użytkownicy w dziewięciu krajach na czterech kontynentach: w Stanach Zjednoczonych, w Austrii, w Brazylii, w Kanadzie, w Niemczech, we Włoszech, w Japonii, w Hiszpanii oraz w Szwajcarii. Teraz jego zasięg obejmie ponad 200 krajów.

Aplikacja DAZN będzie dostępna globalnie na większości urządzeń w trybie online, w tym na smartfonach, tabletach, laptopach, komputerach PC i urządzeniach domowych, takich jak telewizory Smart TV, przystawki Smart TV oraz konsole do gier. 

Jakie będą opłaty?

Serwis zapowiedziała, że początkowo miesięczna opłata dla nowych rynków wyniesie 1,99 GBP lub mniej, czyli zaledwie 10 zł. Jak długo będzie obowiązywała tego rodzaju promocja i jakie będą inne warianty cenowe w Polsce, jeszcze nie wiadomo. W Niemczech standardowa opłata wynosi 11,99 euro (55 zł) za miesiąc, czyli już znacznie drożej.

Zobacz: Netflix: co obejrzeć w listopadzie 2020
Zobacz: Netflix na Halloween: co obejrzeć? Dla każdego coś strasznego: flaki, potwory, duchy, seryjni zabójcy...

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: DAZN

Źródło tekstu: DAZN, Wirtualne Media, wł.

Tagi: dazn
Przewiń w dół do następnego wpisu