DAJ CYNK

PlayStation 5 Pro może nigdy nie zadebiutować. Sony ma inne plany

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

PlayStation 5 Pro może nigdy nie zadebiutować

PlayStation 5 ma już 2 lata, a to oznacza, że czas powoli myśleć o modelu Pro. Rzecz w tym, że ten może nigdy nie zadebiutować.

PlayStation 5 ma już dwa lata. Konsola powoli nabiera rozpędu. Dostępność z miesiąca na miesiąc jest lepsza, a i gier ekskluzywnych pojawia się coraz więcej, np. Spider-Man 2, który zadebiutuje w tym roku. Czas powoli myśleć o modelu Pro. Jednak pojawiają się sugestie, że ten może nigdy nie trafić do sprzedaży.

Nie będzie PlayStation 5 Pro?

PlayStation 4 Pro zadebiutowało trzy lata po premierze standardowego modelu. Jeśli Sony chciałoby utrzymać podobny plan wydawniczy, to PlayStation 5 Pro powinno trafić do sklepów pod koniec tego roku lub na początku następnego. Oznacza to też, że konsola — przynajmniej na papierze — powinna być już z grubsza gotowa. Jednak znany dziennikarz, który wielokrotnie miał bardzo dobre informacje ze stajni Sony, sugeruje, że PS5 Pro może nie powstać.

Tym dziennikarzem jest Tom Henderson. To jeden z najbardziej znanych ludzi w branży, który ma świetne źródła. Wielokrotnie to udowodnił, więc można mu wierzyć. Jego zdaniem PlayStation 5 Pro może nie powstać. Dziennikarz słyszy więcej plotek na temat modelu PlayStation 6 niż PS5 Pro. Nie twierdzi, że ulepszony wariant aktualnej generacji nigdy nie powstanie, ale na razie wydaje się to mało prawdopodobne.

Zdaniem Hendersona Sony dąży do możliwego ograniczenia dostępnych modeli PlayStation 5, stąd też pomysł na wprowadzenie wariantu z demontowanym napędem. Takie podejście podyktowane ma być wciąż ograniczoną dostępnością układów scalonych. Dlatego pomysł wprowadzania PlayStation 5 Pro może zostać odłożony w czasie lub w ogóle wyrzucony do śmietnika.

Oczywiście to tylko plotki. Od dobrze poinformowanej osoby, ale jednak tylko plotki, więc tak też należy je traktować.

Zobacz: Bogata premiera PlayStation VR2. Sony szykuje mnóstwo gier

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: mkfilm / Shutterstock.com

Źródło tekstu: wccftech

Przewiń w dół do następnego wpisu