DAJ CYNK

SilentiumPC Ferra 5 i Fera 5 Dual Fan - tanie chłodzenia polskiej firmy

Dodane przez: Damian Jaroszewski (NeR1o)

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4689

SilentiumPC Fera 5 oraz Fera 5 Dual Fan

Polska firma SilentiumPC zaprezentowała dwa nowe, tanie chłodzenia do procesorów - Fera 5 oraz Fera 5 Dual Fan. Oba powinny cieszyć się sporą popularnością wśród użytkowników komputerów.

SilentiumPC to polska marka, której produkty cieszą się sporą popularnością wśród użytkowników komputerów. Zarówno obudowy, chłodzenia, jak i zasilacze oferują solidną jakość w atrakcyjnej cenie. To właśnie stosunek jakości do ceny jest ich największym atutem i nie ma co tego ukrywać. Podobnie może stać się z nowymi, tanimi chłodzeniami do procesorów. Mowa o modelach Fera 5 oraz Fera 5 Dual Fan, które właśnie trafiły do sprzedaży.

W obu przypadkach chłodzenia mają 155 mm wysokości. Wyposażone są w cztery rurki cieplne o średnicy 6 mm każda oraz aluminiowe radiatory z 56 żeberkami. Specyfikację uzupełniają wentylatory SilentiumPC Fluctus 120 PWM o średnicy 120 mm. Te mają łożyska FDP, dziewięć łopatek i gumowe podkładki amortyzujące. Wentylatory kręcą się z prędkością od 300 do 1800 RPM. Niestety, nie znamy dokładnych danych, ale producent zapewnia o dobrej wydajności przy odpowiedniej kulturze pracy.

SilentiumPC Fera 5 oraz Fera 5 Dual Fan

SilentiumPC Fera 5 ma jeden wentylator w konfiguracji push, a SilentiumPC Fera 5 Dual Fan (jak sama nazwa wskazuje) już dwa wentylatory w konfiguracji push-pull.  Chłodzenia są kompatybilne przystawkami Intela LGA 1200, 115x, 2006, 2011(-3) oraz AMD AM4, AM3(+), AM2(+), FM2(+) oraz FM1. W zestawie znajduje się też 1,5 grama pasty termoprzewodzącej SilentiumPC Pactum PT-3. Rekomendowane ceny detaliczne to 119 zł za SilentiumPC Fera 5 oraz 149 zł za SilentiumPC Fera 5 Dual Fan. Oba modele są objęte 6-letnią gwarancją producenta.

Zobacz: Aktualizacja Windows 10 naprawia stary błąd i usuwa przeglądarkę Edge
Zobacz: Po 14 latach przerwy Dell Alienware prezentuje laptopa z procesorem AMD

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: SilentiumPC

Przewiń w dół do następnego wpisu