DAJ CYNK

Phil Spencer pokazał prototyp nowego Xboxa

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Phil Spencer pokazał prototyp nowego Xboxa. Tak jakby

Szef Xboxa po raz kolejny pokazał prototyp nowego, taniego Xboxa.

Phil Spencer, szef całego Xboxa, ma w zwyczaju pokazywać na swoich półkach urządzenia, które jeszcze nie trafiły do sprzedaży. Sam jakiś czas temu to przyznał, mówiąc o jeszcze tańszym Xboxie, znanym jako Keystone. Teraz mieliśmy okazję zobaczyć go ponownie.

Phil Spencer pokazuje nowego Xboxa

Plotki na temat taniego Xboxa, który służby do grania w chmurze, krążyły przez wiele miesięcy. W pewnym momencie tajemnicze urządzenie pojawiło się na półce Phila Spencera, czyli szefa Xboxa. Po czasie przyznał on, że rzeczywiście była to ta konsola, ponieważ powstał działający prototyp.

Czemu w takim razie urządzenie nie trafiło do sprzedaży? Problemem okazała się cena. Według Microsoftu konsola musiałaby kosztować około 99-129 dolarów, aby miała szansę odnieść sukces. Osiągnięcie takiego pułapu okazało się niemożliwe w zestawie z kontrolerem. Firma z Redmond co prawda nie zrezygnowała z projektu, ale na jakiś czas został on odłożony w czasie.

Jest szansa, że wkrótce ponownie usłyszymy o Xbox Keystone, bo konsola ponownie pojawiła się na półce Phila Spencera. Szef Xboxa przyzwyczaił nas, że nic nie dzieje się przez przypadek. Z drugiej strony urządzenie może tam cały czas stać od czasu poprzedniego filmu, więc to jednak jest przypadek. Pewnie wkrótce się przekonamy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Xbox

Źródło tekstu: TweakTown