DAJ CYNK

Nowy, tańszy Xbox na razie bez szans na premierę. Problemem jest cena

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Nowy, tańszy Xbox na razie bez szans na premierę. Problemem jest cena

Co dzieje się z tanim Xboxem, który miał służyć do grania w chmurze? Na razie nie ma na niego szans. Problemem jest cena.

Od wielu miesięcy krążą plotki na temat taniego Xboxa. Urządzenie o kodowej nazwie Keystone ma być prostym sprzętem, który pozwalałbym na granie w chmurze. Konsola nawet pojawiła się w tle jednego ze zdjęć Phil Spencera. Jednak ten teraz przyznał, że na razie nie ma szans na premierę taniego Xboxa, bo problemem jest cena.

Tani Xbox był za drogi

Phil Spencer, szef całego działy Xbox, udzielił wywiadu w podcaście Decoder. Został w nim zapytany o Xbox Keystone, czyli tanią konsolę do grania w chmurze. Przyznał, że na razie nie ma szans na premierę takiego urządzenia, ponieważ byłoby zbyt drogie. Zdaniem Spencera, aby Xbox Keystone miał sens, musiałby kosztować 99-129 dolarów. Jednak taka cena jest niemożliwa do osiągnięcia w zestawie z kontrolerem.

Konsola, którą zbudowaliśmy, którą teraz ludzie widzieli, Keystone, była droższa, niż chcieliśmy, kiedy faktycznie zbudowaliśmy ją z wybranymi podzespołami. Dlatego zdecydowaliśmy się skoncentrować wysiłki tego zespołu na dostarczeniu aplikacji do przesyłania strumieniowego Smart TV.

- powiedział Phil Spencer.

Spencer przyznał, że w tle jednego ze zdjęć rzeczywiście znajdował się Xbox Keystone. Zespół zbudował go w ciągu 9 miesięcy. Urządzenie było w pełni funkcjonalne. Niektórzy pracownicy testowali je w domu i działało bardzo dobrze. Niestety, problemem jest wspominana cena, więc nie wiadomo, czy konsola kiedykolwiek trafi na sklepowe półki.

Zobacz: Xbox Game Pass będzie droższy. To już pewne
Zobacz: Xbox Game Pass i PlayStation Plus daleko w tyle. Jest coś lepszego

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: vfhnb12 / Shutterstock.com

Źródło tekstu: wccftech