DAJ CYNK

Xbox Game Pass będzie droższy. To już pewne

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Gry

Xbox Game Pass będzie droższy. To już pewne

Xbox Game Pass będzie droższy. Zapowiada to sam szef Xboxa, czyli Phil Spencer.

Xbox Game Pass to usługa uwielbiana nie tylko w Polsce, ale praktycznie na całym świecie. Mnie to nie dziwi, bo to obiektywnie świetna oferta dla graczy. Płacisz co miesiąc określoną kwotę i masz dostęp do mnóstwa gier, w tym wielu nowych, o ile zaliczają się do portfolio Microsoftu (są też od tego wyjątki). Co ważne, biorąc pod uwagę liczbę gier, comiesięczna kwota nie jest wysoka. Ale nie zawsze taka będzie.

Zobacz: Gry Xbox Game Pass. TOP 10 najlepszych produkcji

Xbox Game Pass będzie droższy

Phil Spencer, czyli szef całego Xboxa, przyznał w najnowszym wywiadzie, że niemożliwe jest utrzymanie aktualnej ceny Game Passa. Na razie nie powiedział, kiedy nastąpi ewentualna podwyżka, ale ta jest nieunikniona i powoli powinniśmy przyzwyczajać się do tej myśli.

Utrzymaliśmy cenę na naszej konsoli, utrzymaliśmy cenę na gry, [...] i utrzymaliśmy cenę za naszą subskrypcję. Nie sądzę, że będziemy w stanie to robić w nieskończoność. Myślę, że w pewnym momencie będziemy musieli podnieść ceny niektórych rzeczy.

- powiedział Spencer w rozmowie z Wall Street Journal.

Co więcej, Phil Spencer przyznał, że Xbox Game Pass powoli dobija do swojego sufitu, który trudno będzie przebić. W tym momencie usługa odpowiada za mniej więcej 10-15 procent przychodów, ale — co najważniejsze — przynosi Microsoftowi zyski.

Myślę, że (red. Game Pass) pozostanie w tych 10 do 15 procent naszych ogólnych przychodów i jest to dla nas opłacalne. Obserwujemy niesamowity wzrost na PC... na konsolach zauważyłem spowolnienie wzrostu, głównie dlatego, że w pewnym momencie udało się dotrzeć do wszystkich posiadaczy konsol, którzy chcą subskrybować.

- dodał szef Xboxa.

Kiedy i o ile podrożeje Xbox Game Pass? Tego na razie nie wiemy. Niemal na pewno nie nastąpi to jeszcze w tym roku, bo Microsoftowi podobno bardzo zależy na utrzymaniu cen do czasu Świąt Bożego Narodzenia. Co nastąpi w przyszłym roku, pozostaje już kwestią otwartą. Jednak podwyżki możemy być praktycznie pewni. Oby nie była wysoka.

Zobacz: Microsoft chce mieć własnego Genshina
Zobacz: Mocny kwartał Xboxa. Microsoft ma powody do zadowolenia

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Miguel Lagoa / Shutterstock.com

Źródło tekstu: GameRant