DAJ CYNK

Premiera GeForce RTX 40 opóźniona. Znamy nowe daty

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Premiera GeForce RTX 40 opóźniona. Znamy nowe daty

Wygląda na to, że premiera kart graficznych GeForce RTX 40 została po cichu opóźniona. Na szczęście znamy nowe, prawdopodobne daty, w których nowe modele trafią do sklepów.

Chociaż NVIDIA nie ogłosiła oficjalnej daty premiery kart graficznych GeForce RTX 40, to wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na wrzesień 2022 roku, przynajmniej w przypadku pierwszych konstrukcji. To może już być nieaktualne. Debiut modeli z architekturą Lovelace prawdopodobnie się opóźnił, ale obsuwa nie jest duża.

GeForce RTX 40 - kiedy premiera?

Najnowsze informacje zdradzają miesiące, w których mają trafić do sprzedaży poszczególne modele kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 40. Zgodnie z dotychczasowymi plotkami najpierw na sklepowych półkach zagości najwyższy model RTX 4090. Ma to się stać nie we wrześniu, a miesiąc później, czyli w październiku tego roku.

W dalszej kolejności do sprzedaży trafią modele: RTX 4080 w listopadzie, RTX 4070 w grudniu oraz RTX 4060 już w pierwszym kwartale 2023 roku. Ostatnia karta może być pokazana na styczniowych targach CES 2023 w Las Vegas. Tym samym będzie podobnie, jak w przypadku serii RTX 30, bo o ile modele 3090, 3080 i 3070 zostały zaprezentowane w tym samym czasie, to do sklepów trafiły w kilkutygodniowych odstępach.

Zobacz: Karta GeForce RTX 4060 ma być bardzo prądożerna. Rachunki wzrosną
Zobacz: Pierwsza karta graficzna Intela zapozowała wreszcie do zdjęć

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: NVIDIA

Źródło tekstu: wccftech

Przewiń w dół do następnego wpisu