DAJ CYNK

MediaTek Kompanio 1380 to nowy układ dla Chromebooków

Michał Świech

Sprzęt

MediaTek Kompanio 1380 debiutuje

MediaTek zaprezentował swój nowy układ. Tym razem nie jest on jednak przeznaczony telefonom. Azjatycka firma celuje teraz w droższe Chromebooki.

MediaTek ma kilka różnych serii swoich układów. Najbardziej medialna jest oczywiście seria Dimensity, która jest przeznaczona smartfonom 5G. To jej częścią jest flagowy Dimensity 900. Znajdziemy tam też jednak układy dla średniaków.

Jest też seria Helio, którą widzimy raczej w budżetowcach. To jednak nie jest koniec. Stosunkowo najmniej znaną serią jest Kompanio, która pojawia się w tabletach i chromebookach. Teraz pojawił się MediaTek Kompanio 1380, który ma zasilać właśnie droższe chromebooki. Pierwszym urządzeniem, które będzie go miało będzie chromebook Acer Spin 513

MediaTek Kompanio 1380 - czym się charakteryzuje?

Nowy układ powstał w architekturze 6 nm i składa się z ośmiu rdzeni. Cztery to Cortex-A78 o taktowaniu 3G Hz, a drugie cztery to Cortex-A55 z taktowaniem 2 GHz. Za grafikę odpowiada Mali G57. Układ może współpracować z 16 GB LPDDR4x RAM i wspiera pamięć eMMC, UFS 3.1 i NVMe. Wyrób jest w stanie współgrać  z wyświetlaczem o odświeżaniu do 120 Hz. Nowy układ to w zasadzie słabszy wariant MediaTeka Kompanio 1300T. Największe różnice polegają na słabszym procesorze graficznym i braku łączności 5G.

Zobacz: MediaTek nie odpuszcza - w marcu na rynku układ Dimensity 8000
Zobacz: MediaTek nie ma litości, Snapdragony i Exynosy w odwrocie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: mediatek

Źródło tekstu: mediatek, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu