DAJ CYNK

Sony inwestuje 250 mln dolarów w Epic Games

Marian Szutiak

Prawo, finanse, statystyki

Sony inwestycja 250 mln dolarów Epic Games

Firma Sony poinformowała o nabyciu mniejszościowych udziałów w Epic Games za pośrednictwem swojej spółki zależnej.  Inwestycja ma scementować bliskie relacje między obiema firmami oraz wzmocnić wspólną misję rozwoju technologii, rozrywki i społecznościowych usług online.

Inwestycja pozwoli firmom Sony i Epic Games poszerzyć współpracę w ramach oferty japońskiego koncernu, związanej z rozrywką i technologią, a także społecznościowej platformy rozrywkowej i cyfrowego ekosystemu Epic. Celem jest stworzenie unikalnego doświadczenia dla konsumentów i twórców gier. Zamkniecie inwestycji podlega zwyczajowym warunkom, w tym zatwierdzeniu przez organy regulacyjne.

Zobacz: Dwie gry za darmo tymczasowo na Xboksie, jedna na Steamie i dodatek na stałe w Epic Games
Zobacz: Trzy bezpłatne gry w Epic Games

- Potężna technologia firmy Epic w takich dziedzinach, jak grafika, stawia ją w czołówce rozwoju silników gier, dzięki Unreal Engine i innym innowacjom. Nie ma lepszego przykładu niż rewolucyjne doświadczenie rozrywkowe, Fortnite. Dzięki naszym inwestycjom zbadamy możliwości dalszej współpracy z firmą Epic, aby zachwycić i wnieść wartość dla konsumentów i całej branży, nie tylko w grach, ale także w szybko zmieniającym się krajobrazie cyfrowej rozrywki.

- powiedział Kenichiro Yoshida, prezes i dyrektor generalny Sony Corporation

- Firmy Sony i Epic Games zostały zbudowane na skrzyżowaniu kreatywności i technologii, a my dzielimy się wizją doświadczeń społecznych 3D w czasie rzeczywistym, co prowadzi do konwergencji gier, filmów i muzyki. Wspólnie dążymy do zbudowania jeszcze bardziej otwartego i dostępnego ekosystemu cyfrowego zarówno dla wszystkich konsumentów, jak i twórców treści.

-  powiedział Tim Sweeney, założyciel i dyrektor generalny Epic Games

Zobacz: PlayStation 5 być może pozwoli na granie w gry z PS1, PS2 i PS3. W jaki sposób?
Zobacz: Jeśli gry, to PC Master Race - ten rynek urósł ostatnio o 3,6 mld dolarów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Sony

Przewiń w dół do następnego wpisu