DAJ CYNK

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata [Aktualizacja]

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8816

Elon Musk najbogatszy człowiek świata

Jeff Bezos, szef Amazonu, nie jest już najbogatszym człowiekiem na Ziemi. Wyprzedził go Elon Musk, założyciel lub współzałożyciel takich przedsiębiorstw, jak Tesla, SpaceX, PayPal, Neuralink czy Boring Company.

Elon Musk stał się właśnie najbogatszym człowiekiem świata, podał serwis CNBC. Biznesmen, kojarzony przede wszystkim z marką samochodów elektrycznych Tesla oraz producentem rakiet i statków kosmicznych SpaceX, zepchnął ze szczytu Jeffa Bezosa, szefa firmy Amazon. Wartość majątku Muska podskoczyła dzisiaj do ponad 185 miliardów dolarów, co zostało spowodowane wzrostem cen akcji Tesli. Majątek Bezosa jest wart około 184 mld dolarów.

Zobacz: Starlink: test internetu w wersji beta spełnił oczekiwania
Zobacz: Cargo Dragon 2 - pierwsza misja nowej kapsuły SpaceX

Wzrost poziomu zamożności Elona Muska w ciągu ostatniego roku to najszybszy wzrost na liście miliarderów w całej historii jej prowadzenia. Jeszcze 18 miesięcy temu z Teslą było bardzo źle. Jak twierdzi jej szef, w 2018 roku próbował sprzedać firmę, a nabywcą miał być Apple. Tak się na szczęście nie stało.

Jeszcze na początku 2020 roku majątek Muska był wart około 27 milardów dolarów, co dawało mu miejsce w pierwszej 50-ce najbogatszych ludzi naszego globu. Przez ostatnie 12 miesięcy wartość akcji Tesli wzrosła ponad dziewięciokrotnie, co dało Muskowi wzrost stanu posiadania o 150 mld dolarów, czyli o więcej niż wynosi cały majątek Billa Gatesa (132 mld dolarów), którego Musk wyprzedził w listopadzie ubiegłego roku. Jeśli chodzi o Teslę, to jej wartość wynosi obecnie niemal 740 miliardów dolarów.

SpaceX

Zobacz: Podsumowanie statystyk przenośności numerów w 2020 roku
Zobacz: Facebook blokuje konto Donalda Trumpa „na czas nieokreślony”

Aktualizacja: Już nie

Elon Musk był najbogatszym człowiekiem świata przez 4 dni. Akcje Tesli spadły o 8% w ciągu ostatnich 4 dni, co oznacza, że Musk stracił 14 miliardów dolarów. Jeff Bezos znów jest na pierwszym miejscu, choć zapewne nie na długo.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: CNBC

Przewiń w dół do następnego wpisu