W Polsat Box Go debiutuje wzruszająca seria dokumentalna o migrantach

Serwis Polsat Box Go zaprezentował nową serię dokumentalną zatytułowaną „Migranci”, opowiadającą o niezwykłych losach czworga osób, które zbudowały swoje życie na nowo w Polsce po doświadczeniu granicznych sytuacji, takich jak wojna, choroba czy utrata bliskich.

Marian Szutiak (msnet)
1
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
W Polsat Box Go debiutuje wzruszająca seria dokumentalna o migrantach

Historie, które poruszają serca

„Migranci” to cztery wyjątkowe odcinki, zatytułowane: „Marina”, „Tetiana”, „Anja” oraz „Elmi”. Każdy z nich przedstawia autentyczne historie bohaterów, którzy mimo przeciwności losu odnaleźli nową drogę, wspierając innych i tworząc coś wyjątkowego.

Dalsza część tekstu pod wideo
  • Marina Hulia i Tetiana Matwiejewa opuściły swoje domy, aby zapewnić lepsze życie swoim dzieciom.
  • Anja Franczak zmaga się z bólem po stracie dziecka.
  • Elmi Abdi, uciekając przed wojną, przepłynął morze na łódce, która nigdy nie wróciła do brzegu jego ojczystej ziemi.

Bohaterowie serialu to osoby, które dziś pracują, tworzą sztukę, edukują i pomagają innym, inspirując swoją siłą i empatią.

Premiera w Międzynarodowy Dzień Migrantów

Serial „Migranci” miał swoją premierę 18 grudnia 2024 roku, w Międzynarodowy Dzień Migrantów. Wzruszające opowieści bohaterów są dostępne w Polsat Box Go w pakietach: Premium, Start, Polonia i Ukraina.

To opowieść o człowieczeństwie, domu, rodzinie i budowaniu relacji w nowym miejscu.

Bartosz Wróblewski, reżyser serii

Twórca serii podkreślił, że poprzez te historie Polacy mogą spojrzeć na siebie z innej perspektywy, ucząc się empatii i otwartości. Serial zyskał uznanie nie tylko wśród widzów, ale także w środowiskach związanych z prawami człowieka i edukacją.

Za produkcję serii odpowiada Cyfrowy Polsat S.A., a reżyserię każdego odcinka powierzono Bartoszowi Wróblewskiemu. Zdjęcia i montaż to dzieło Karola Sawickiego, a producentką projektu była Ewelina Tomasik.

Według danych ONZ liczba migrantów na świecie w 2020 roku wyniosła 281 mln, co stanowi 3,6% globalnej populacji. W Polsce mieszka około 2,5 mln cudzoziemców, a ich losy stają się coraz bardziej widoczne w lokalnych społecznościach.