DAJ CYNK

Platforma Przemysłu Przyszłości ogłosiła nabór do zespołu ekspertów, którzy pomogą w rozwoju przemysłu 4.0 w Polsce

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1792

Platforma Przemysłu Przyszłości nabór do zespołu ekspertów przemysł 4.0

Ruszył nabór do zespołu ekspertów Platformy Przemysłu Przyszłości, który pomaga tej organizacji w opracowywaniu ekspertyz i materiałów specjalistycznych, w prowadzeniu szkoleń, prezentacji oraz webinariów, a także oferuje doradztwo zdalne dla przedsiębiorców. Poszukiwani są kandydaci z doświadczeniem oraz szeroką wiedzą ekspercką, szczególnie w czterech obszarach: nowe modele biznesowe, zielony przemysł, ekosystem innowacji oraz kompetencje przyszłości.

Platforma Przemysłu Przyszłości ogłasza nabór kandydatów do zespołu eksperckiego wspierającego jej działalność w kolejnych obszarach. Eksperci PPP tworzą elitarną grupę specjalistów, doświadczonych praktyków i znawców poszczególnych dziedzin transformacji cyfrowej oraz przemysłu 4.0. W naborze chodzi o wzmocnienie zespołu między innymi w dziedzinach blisko związanych z Europejskim Zielonym Ładem (European Green Deal), z tworzeniem kultury innowacji w firmach oraz kształtowaniem nowych kompetencji pracowników. W ramach współpracy eksperci będą brać udział w organizowanych przez Platformę Przemysłu Przyszłości wydarzeniach, prowadząc wykłady oraz szkolenia (również webinaria) i doradzając przedsiębiorcom. Zespół przygotowuje również ekspertyzy oraz materiały specjalistyczne, w tym wypowiedzi dla mediów.

Zobacz: Platforma Przemysłu Przyszłości szykuje bezpłatne webinaria dla przedsiębiorców

Nowoczesny przemysł to nie tylko rozwiązania o charakterze technologicznym. Chcemy, żeby nasze fabryki były wyposażone w roboty czy wirtualną rzeczywistość, ale nie można zapominać o pożądanych kompetencjach pracowników, które bardzo często nie są kompetencjami technicznymi. Światowi czempioni innowacji dużą wagę przykładają również do budowy całych ekosystemów sprzyjających rozwojowi innowacji w firmach. Transformacja polskiej gospodarki w kierunku Europejskiego Zielonego Ładu może być dla naszego kraju szansą, dlatego wprowadzamy związane z tym zagadnienia do agendy strategicznych dla nas tematów.

– powiedział Dawid Solak, Członek Zarządu Platformy Przemysłu Przyszłości

Kryteria naboru oraz obszary specjalizacji

Kandydaci na ekspertów powinni specjalizować się w jednym z określonych poniżej obszarów, a kluczowym kryterium naboru będzie udokumentowane doświadczenie w danej dziedzinie, zarówno aktywność zawodowa, jak i dorobek naukowy. Uwzględnione zostaną również wykształcenie oraz umiejętności autoprezentacji i prowadzenia szkoleń.

Platforma Przemysłu Przyszłości zdefiniowała cztery główne obszary specjalizacji dla nowych ekspertów:

  • Nowe modele biznesowe, czyli kształtowanie innowacyjnych, cyfrowych dróg rozwoju biznesu, dostosowanych do potrzeb gospodarki 4.0 oraz wyzwań przemysłu przyszłości.
  • Ekosystem innowacji, rozumiany jako zdolność do tworzenia w firmach kultury organizacyjnej sprzyjającej rozwojowi oraz innowacyjności - zarówno w otoczeniu zewnętrznym (otwarcie na startupy i programy akceleracyjne), jak i wewnętrznym (przykładowo poprzez systemy innowacji pracowniczych). Kandydat na eksperta powinien znać mechanizmy pozwalające przedsiębiorstwom na skuteczną współpracę ze swoim otoczeniem - zarówno instytucjami badawczymi, uczelniami czy inkubatorami, ale także z otoczeniem biznesowym, samorządami i administracją państwową.
  • Zielony przemysł, a więc działania na rzecz zrównoważonej gospodarki, ujęte w Europejskim Zielonym Ładzie. Obejmuje on zagadnienia związane ze wspieraniem innowacji przemysłowych oraz logistycznych, technologii przyjaznych środowisku, większej efektywności energetycznej, z ograniczaniem emisyjności sektora energii i rozwoju energetyki alternatywnej.
  • Kompetencje przyszłości - obszar obejmujący działania mające na celu wychowanie nowego pokolenia innowatorów z jednej strony, a z drugiej kształtowanie kompetencji pracowników funkcjonujących już na rynku pracy, zgodnie z ideą uczenia się przez całe życia i w kierunkach, które już 5 lat temu określiło Światowe Forum Ekonomiczne. Eksperci będą wspierać organizację w zakresie rozwijania nowych kompetencji pracowników i szukania dróg rozwoju zawodowego, tak by wykorzystać postępującą cyfryzację.

Jak się zgłosić?

Osoby zainteresowane dołączeniem do zespołu specjalistów Platformy Przemysłu Przyszłości mogą zgłosić chęć nawiązania współpracy z organizacją w serwisie PrzemyslPrzyszlosci.gov.pl (podstrona Eksperci). Można tam znaleźć szczegółowe informacje o naborze, zapoznać się z wymaganiami oraz warunkami współpracy i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wybrani specjaliści zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne w formie 15-minutowych wideokonferencji, a finałem całego procesu będzie podpisanie umowy pomiędzy ekspertem a Platformą Przemysłu Przyszłości. Współpracownicy PPP otrzymają za swoje usługi wynagrodzenie.

Zobacz: Już nawet kafejki internetowe zaczynają kopać kryptowaluty
Zobacz: Comperia.pl wyłącznym partnerem finansowym OTOMOTO

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Platforma Przemysłu Przyszłości

Przewiń w dół do następnego wpisu

Kredyty gotówkowe

Porównaj wszystkie kredyty w jednym miejscu

Kasa Stefczyka
Pożyczka FIT
RRSO: 6,17%Kwota do zapłaty: 5 475,95 zł

Rata: 152,11 zł

Darmowa porada
ING Bank Śląski
Pożyczka Pieniężna
RRSO: 7,22%Kwota do zapłaty: 5 557,05 zł

Rata: 154,36 zł

Darmowa porada
Getin Noble Bank
Kredyt gotówkowy
RRSO: 7,44%Kwota do zapłaty: 5 574,35 zł

Rata: 154,84 zł

Darmowa porada

Kredyty dla firm

Porównaj wszystkie kredyty dla firm w jednym miejscu

Nest Bank
BIZnest Kredyt w Ratach - Przedsiębiorca
Prowizja: 1 995 złWaluta: PLNOkres: 6 miesięcy - 8 lat

Marża: od 0,4%

Darmowa porada
Bank BPS
Kredyt w rachunku bieżącym - MIKRO
Prowizja: 1 250 złWaluta: PLNOkres: maks. 2 lata

Marża: 1,5% - 3,5%

Darmowa porada
Bank BPS
Kredyt Szybka Inwestycja
Prowizja: 1 000 złWaluta: PLNOkres: maks. 15 lat

Marża: 1,5% - 3,5%

Darmowa porada

Konta osobiste

Porównaj wszystkie konta osobiste w jednym miejscu

Toyota Bank
Konto młodzieżowe Click
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

Koszt miesięczny: 0 zł

Darmowa porada
Nest Bank
Nest Konto
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0-6 zł

Koszt miesięczny: 0 zł

Darmowa porada
mBank
eKonto możliwości
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

Koszt miesięczny: 0 zł

Darmowa porada

Konta dla firm

Porównaj wszystkie konta dla firm w jednym miejscu

Nest Bank
BIZnest Konto
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

Promocja "Terminal płatniczy z Nest Bankiem" - do 400 zł premii dla posiadaczy BIZnest Konta, którzy więcej» zawrą umowę o terminal płatniczy i będą z niego aktywnie korzystać

Koszt miesięczny: 0 zł

mBank
mBiznes Standard (w promocji)
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0/5 zł

Promocja „Konto firmowe z gwarancją 0 zł” dostępna do 31.03.2021 r.

Koszt miesięczny: 0 zł

Darmowa porada
Revolut
Konto Firmowe
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

200 zł bonusu na start dla nowych klientów

Koszt miesięczny: 0 zł

Karty kredytowe

Porównaj wszystkie karty kredytowe w jednym miejscu

Toyota Bank
Toyota Gold
Oprocentowanie: 3.16Okres bezodsetkowy: 56 dni

Szeroki pakiet assistance, możliwość rozłożenia zadłużenia na niższe raty, serwis Concierge i medycz więcej» y w cenie karty

Maks. limit: 100 000 zł

Darmowa porada
Toyota Bank
Toyota Black Pearl
Oprocentowanie: 3.32Okres bezodsetkowy: 56 dni

Szeroki pakiet assistance - udostępniony dla posiadaczy kart Toyota Bank, możliwość wstąpienia do pr więcej» gramu partnerskiego Toyota More

Maks. limit: 8 000 zł

Darmowa porada
Toyota Bank
Toyota Ice Rose
Oprocentowanie: 3.32Okres bezodsetkowy: 56 dni

Szeroki pakiet assistance - udostępniony dla posiadaczy kart Toyota Bank, możliwość wstąpienia do pr więcej» gramu partnerskiego Toyota More

Maks. limit: 8 000 zł

Darmowa porada