DAJ CYNK

Visa: sztuczna inteligencja pomoże w przetwarzaniu transakcji

msnet

Płatności bezgotówkowe

Visa sztuczna inteligencja pomoże w przetwarzaniu transakcji

Visa wprowadza innowacje ooparte na sztucznej inteligencji, które pomogą w przetwarzaniu płatności, poprawiając ich przewidywalność, przejrzystość i szybkość.

Visa ogłosiła wprowadzenie VisaNet +AI, zestawu usług opartych na sztucznej inteligencji, które pomogą bankom, sprzedawcom i konsumentom stawić czoła wyzwaniom, takim jak niejasności i opóźnienia w uzgadnianiu sald kont oraz kwestię braku przewidywalności codziennych rozliczeń w instytucjach finansowych. Pakiet VisaNet +AI powstał na bazie innowacyjnych koncepcji i usług dodanych, w tym Visa Smarter Posting i Visa Smarter Settlement Forecast, a także Visa Smarter Stand-In Processing (Smarter STIP), którego start ogłoszono w sierpniu ubiegłego roku. Innowacje Visa wykorzystują platformę o wysokiej wydajności opartą na sztucznej inteligencji, dzięki której płatności są bardziej przewidywalne, przejrzyste i szybko przetwarzane.

Zobacz: Visa rozszerza program Fintech Fast Track w Europie
Zobacz: Visa wprowadza Tap to Phone, przyjmowanie płatności na telefonie

Nasi klienci, partnerzy i posiadacze kart liczą na to, że na bazie gromadzonych przez nas danych dostarczymy im informacje, dzięki którym będą mogli lepiej kierować swoim biznesem i finansami osobistymi. To bardzo ważne zwłaszcza w obecnych, bezprecedensowych czasach. Visa ogłosiła wprowadzenie pakietu usług wykorzystujących sztuczną inteligencję, które ułatwią konsumentom zarządzanie swoimi rachunkami, a instytucjom finansowym prowadzenie działalności. Inwestując w infrastrukturę opartą na sztucznej inteligencji, Visa daje dostęp w czasie rzeczywistym do nowych rozwiązań dla skomplikowanych problemów. To dopiero namiastka możliwości sztucznej inteligencji.

– powiedział Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce

Smarter Posting

Konsumenci obeznani z rozwiązaniami cyfrowymi i coraz częściej korzystający z bankowości mobilnej czy internetowej chcą mieć możliwość na bieżąco kontrolowania swoich finansów. Jednak procesy płatności przebiegają różnie, a niektóre zakupy są księgowane na koncie później niż inne. Tego typu opóźnienia mogą budzić niepokój lub dezorientację konsumenta, przekładając się na wzrost liczby zgłoszeń w centrum obsługi klienta, a nawet skutkować przekroczeniem salda konta.

Przedłużające się rozliczenie wynika z tego, że kwota autoryzowana w czasie rzeczywistym przy finalizowaniu zakupu może różnić się od kwoty, jaką ostatecznie obciążany jest rachunek klienta. Ostateczna kwota transakcji może ulec zmianie na przykład w sytuacji, gdy gość restauracji doliczy napiwek przy rozliczeniu lub gdy klient wykona płatność transgraniczną, która wymaga przewalutowania. Pobranie przez bank kilku opłat za pojedynczą transakcję mogłoby dezorientować konsumentów, dlatego banki wolą opóźnić księgowanie transakcji lub zaktualizować saldo rachunku dopiero po ustaleniu finalnej kwoty.

Visa opracowała Smarter Posting, czyli rozwiązanie, które wykorzystuje sztuczną inteligencję do indywidualnej oceny każdej transakcji wymagającej autoryzacji, aby pomóc wydawcom kart zapewnić lepszą jakość obsługi konsumentów. Model Smarter Posting analizuje szczegóły transakcji i dane historyczne, szacując jak prawdopodobne jest, że kwota transakcji pozostanie taka sama w całym procesie jej przetwarzania. W testach model predykcji niezmienności kwoty osiągnął skuteczność na poziomie 98% . Dzięki temu instytucje finansowe zyskują dodatkowe informacje, dzięki którym mogą zapewnić spójne doświadczenie płatnicze, między innymi poprzez tymczasową aktualizację salda rachunku dostępną dla właściciela karty.

Rozwiązanie Visa Smarter Posting będzie dostępne w Europie w kwietniu 2021 roku. W przyszłości planowane jest także rozszerzenie jego zasięgu na skalę globalną.

Smarter Settlement Forecast

Rozliczając codziennie liczne transakcje, Visa umożliwia przepływ miliardów dolarów pomiędzy tysiącami instytucji w ponad 200 krajach i terytoriach, w 160 różnych walutach. Jest to ostatni etap procesu płatności, gdy transakcje są agregowane, realizowane są przelewy pomiędzy agentami rozliczeniowymi a wydawcami, a rachunki sprzedawców są zasilane kwotami zrealizowanej sprzedaży.

Ten proces wymaga od instytucji finansowych strategicznej alokacji zasobów. W ten sposób zapewniona będzie płynność niezbędna do pokrycia dziennego wolumenu rozliczeń, jednak bez blokowania nadmiernej ilości środków, które mogłyby zostać wykorzystane do innych celów. Duża zmienność panująca na rynku wpływa na identyfikację wyzwań, z jakimi muszą mierzyć się zespoły zajmujące się prognozowaniem dziennych wolumenów i podejmowaniem strategicznych decyzji. 

Visa opracowała rozwiązanie Smarter Settlement Forecast, dzięki któremu jej klienci zyskają dostęp do spersonalizowanych, siedmiodniowych prognoz kwot do rozrachunku, które będą musieli zabezpieczyć w poszczególnych dniach. Przy tworzeniu wysokiej jakości prognoz dwukierunkowych przepływów pieniężnych, będą brane pod uwagę historyczne kwoty rozliczeń, wskaźniki sezonowe, makro trendy, zdarzenia nietypowe, np. te związane z COVID-19, czy dane dotyczące transakcji gromadzone w czasie rzeczywistym. Prognozy pomogą wydawcom i agentom rozliczeniowym zoptymalizować procesy zarządzania środkami finansowymi oraz wesprą instytucje finansowe w prowadzeniu rozliczeń w różnych walutach obcych na podstawie prognoz dla każdej z nich. 

Dla ułatwienia procesu integracji, rozwiązanie Smarter Settlement Forecast ma zostać udostępnione kwalifikującym się do skorzystania z niej klientom w ramach abonamentu na platformie Visa Analytics. Visa prowadzi obecnie pilotaż usługi u trzech klientów i planuje udostępnić ją oficjalnie w tym roku.

Smarter STIP

Visa Smarter Stand-In Processing (Smarter STIP) to pierwsze z rozwiązań VisaNet +AI, które ogłoszono w sierpniu 2020 roku i które zdążyło zyskać popularność wśród wiodących instytucji finansowych na całym świecie. Smarter STIP wykorzystuje głębokie uczenie do wspierania instytucji finansowych w procesie autoryzacji transakcji, gdy dochodzi do zakłóceń 
w funkcjonowaniu ich systemów. Pozwala podejmować świadome decyzje o zatwierdzeniu lub odrzuceniu transakcji w imieniu wydawcy karty, dzięki czemu konsumenci mogą liczyć na bezproblemowy przebieg płatności kartami Visa.

Od czasu udostępnienia, Smarter STIP cieszy się dużym zainteresowaniem wydawców we wszystkich regionach, w których działa Visa. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy klienci z całego świata, między innymi Caixa Econômica Federal i Doha Bank, dodali Smarter STIP do swojego pakietu rozwiązań Visa.

Visa to nasz partner, który wprowadza w obszarze płatności innowacyjne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. Dzięki VisaNet +AI możemy wykorzystać te innowacje, tworząc nową wartość dla nas i dla naszych klientów.

– powiedział Braik Ali H S Al - Marri, Chief Retail Banking Officer, Doha Bank w Katarze

Zobacz: Cinkciarz.pl wprowadza do oferty doładowania, kody i karty podarunkowe do gier i filmów
Zobacz: 29. Finał WOŚP: do eSkarbonek wrzucono ponad 17 mln zł

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Visa

Przewiń w dół do następnego wpisu

Kredyty gotówkowe

Porównaj wszystkie kredyty w jednym miejscu

Kasa Stefczyka
Pożyczka konsolidacyjna FIT
RRSO: 6,22%Kwota do zapłaty: 5 480,03 zł

Rata: 152,22 zł

Darmowa porada
ING Bank Śląski
Pożyczka Pieniężna
RRSO: 6,69%Kwota do zapłaty: 5 516 zł

Rata: 153,22 zł

Darmowa porada
Crédit Agricole
Promocja "Kredyt dla Ciebie"
RRSO: 7,23%Kwota do zapłaty: 5 557,88 zł

Rata: 154,39 zł

Darmowa porada

Kredyty dla firm

Porównaj wszystkie kredyty dla firm w jednym miejscu

Nest Bank
BIZnest Kredyt w Ratach - Przedsiębiorca
Prowizja: 1 995 złWaluta: PLNOkres: 6 miesięcy - 8 lat

Marża: od 0,2%

Darmowa porada
Nest Bank
BIZnest Kredyt w Ratach - Profesjonalista
Prowizja: 1 995 złWaluta: PLNOkres: 6 miesięcy - 8 lat

Marża: od 0,5%

Darmowa porada
Bank BPS
Kredyt w rachunku bieżącym - MIKRO
Prowizja: 1 250 złWaluta: PLNOkres: maks. 2 lata

Marża: 1,5% - 3,5%

Darmowa porada

Konta osobiste

Porównaj wszystkie konta osobiste w jednym miejscu

Toyota Bank
Konto młodzieżowe Click
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

Koszt miesięczny: 0 zł

Darmowa porada
ING Bank Śląski
Konto z Lwem Mobi
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0-5 zł

Do 160 zł w promocji za otwarcie konta osobistego z kartą i kontem oszczędnościowym (do promocji moż więcej» na przystąpić do 19 stycznia 2022 r. ):
Zyskasz 110 zł, gdy:
- do 19 stycznia 2022 r. otworzysz przez naszą stronę internetową lub w aplikacji Moje ING (wybierając opcję "Załóż konto bankowe") konto Mobi z: Otwartym Kontem Oszczędnościowym (OKO) i kartą (kartę możesz też zamówić później, już w Moim ING. Zrób to do 19 stycznia, żeby spełnić warunek promocji.)
- do 19 lutego 2022 r. zrobisz min. 10 transakcji bezgotówkowych - dowolną kartą wydaną, portfelem mobilnym (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay) do konta lub BLIKIEM
Zyskasz dodatkowe 50 zł, jeśli do 19 lutego 2022 r.:
- z wymienionych 10 transakcji min. 3 zrób BLIKIEM - płacąc za zakupy w sklepach internetowych
-założysz min. jeden cel oszczędnościowy na OKO otwartym w ramach promocji i odłożysz na nim min. 100 zł

Koszt miesięczny: 0 zł

Darmowa porada
Getin Noble Bank
Konto Proste Zasady od 18 do 26 lat
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

Koszt miesięczny: 0 zł

Darmowa porada

Konta dla firm

Porównaj wszystkie konta dla firm w jednym miejscu

mBank
mBiznes Standard (w promocji)
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0/5 zł

Koszt miesięczny: 0 zł

Darmowa porada
Nest Bank
BIZnest Konto
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

Promocja "Terminal płatniczy z Nest Bankiem" - do 400 zł premii dla posiadaczy BIZnest Konta, którzy więcej» zawrą umowę o terminal płatniczy i będą z niego aktywnie korzystać

Koszt miesięczny: 0 zł

Revolut
Konto Firmowe
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

200 zł bonusu na start dla nowych klientów

Koszt miesięczny: 0 zł

Karty kredytowe

Porównaj wszystkie karty kredytowe w jednym miejscu

ING Bank Śląski
Karta kredytowa Visa Infinite
Oprocentowanie: 4.60Okres bezodsetkowy: 52 dni

- możliwość automatycznej spłaty zadłużenia z konta osobistego
- możliwość dokonywania przelewó więcej» z karty kredytowej na dowolny rachunek bankowy w Polsce (poza rachunkami ZUS i US)
- możliwość uniknięcia opłaty rocznej
- brak konieczności posiadania konta osobistego w banku
- możliwość bezpiecznego płacenia kartą w internecie (zabezpieczenie 3D Secure)
- odzyskanie pieniędzy za niezrealizowane zakupy (chargeback)
- czasowa blokada karty,
- możliwość samodzielnego ustawiania limitów transakcyjnych
- możliwość dokonywania płatności za pomocą Google Pay, Apple Pay i Garmin Pay,
- udostępnienie usługi "Rozłóż na raty".
Dodatkowe usługi dostępne wyłącznie dla karty Visa Infinite:
- bezpłatne przelewy i wypłaty z bankomatów na całym świecie
- bezpłatna usługa Concierge
- bezpłatna usługa Priority Pass
- bezpłatne ubezpieczenia

Maks. limit: 200 000 zł

Darmowa porada
Diners Club
Diners Club LOT
Oprocentowanie: 5.76Okres bezodsetkowy: 59 dni

Program lojalnościowy Miles&More,
Ubezpieczenie podróży zagranicznych:
- OC do 1,000.000 więcej» PLN,
- Koszty leczenia do 300.000 PLN,
- NNW do 100.000 PLN,
- Obsługa prawna do 20.000 PLN,
- mienie osobiste do 6.000 PLN;
- anulowanie, skrócenie, opóźnienie podrózy do 900 PLN;
Business-check-in,
saloniki lotniskowe,
fast track

Maks. limit: 50 000 zł

Darmowa porada
Toyota Bank
Toyota Gold
Oprocentowanie: 6.45Okres bezodsetkowy: 56 dni

Szeroki pakiet assistance, możliwość rozłożenia zadłużenia na niższe raty, serwis Concierge i medycz więcej» y w cenie karty

Maks. limit: 100 000 zł

Darmowa porada