DAJ CYNK

Visa rozszerza program Fintech Fast Track w Europie

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2320

Visa program Fintech Fast Track w Europie

Z czasem dynamicznie zmieniają się preferencje Europejczyków, dotyczące płacenia i otrzymywania płatności. Konsumenci i sprzedawcy w całej Europie coraz chętniej korzystają z płatności zbliżeniowych, mobilnych i internetowych za codzienne zakupy.

Zarządzanie pieniędzmi i doświadczenie zakupowe stają się w coraz większym stopniu cyfrowe, a fintechy odgrywają kluczową rolę w tworzeniu nowych, bezpiecznych sposób płacenia i otrzymywania płatności dla konsumentów i sprzedawców. W ramach zwiększania wsparcia dla firm z ekosystemu płatniczego, Visa ogłosiła dwa nowe elementy programu Fintech Fast Track:

  • zestaw narzędzi dla partnerów, który ma pomóc fintechom w przyspieszeniu tempa ich rozwoju oraz lepszej obsługi klientów,
  • program certyfikacji Visa Ready for Fintech Enablers, który pomoże fintechom w łatwiejszym dotarciu do partnerów posiadających certyfikat Visa i sprawniejszym wdrażaniu kluczowych usług.

Zobacz: Visa wprowadza Tap to Phone, przyjmowanie płatności na telefonie
Zobacz: Pół miliarda dodatkowych bezdotykowych płatności kartami Visa po podniesieniu limitu transakcji bez PIN-u

Wiodące fintechy na całym świecie zdecydowały się na współpracę z Visą w wielu kluczowych obszarach, takich jak: portfele cyfrowe, bankowość cyfrowa, rozwiązania typu „kup teraz, zapłać później”, płatności B2B, przelewy transgraniczne, płatności za rachunki, infrastruktura płatności i transakcje bezpośrednie P2P. Z Visą współpracują: Bankable (Wielka Brytania), Cinkciarz.pl (Polska), Enfuce (Finlandia), Ininal (Turcja), Modulr (Wielka Brytania), PayPal (Stany Zjednoczone), Railsbank (Wielka Brytania), Vivid Money (Niemcy) oraz wiele innych. Wraz z rozwojem programu Fast Track Visa, fintechy zostały wyposażone w narzędzia, dzięki którym mogą zostać liderami w swoich specjalizacjach. Liczba uczestników programu wzrosła o 360% rok do roku, a Visa rozpoczęła współpracę z setkami fintechów, które w nim aktywnie uczestniczą.

Cieszę się, że partnerzy z branży fintech wykorzystują nasze programy i naszą sieć do cyfryzacji usług finansowych, ułatwiając życie konsumentom i firmom, z którymi współpracują. Poprzez program Fast Track wyposażamy fintechy w podstawowy zestaw narzędzi pozwalający im na wdrożenie ich produktów. Zasoby, które im dostarczamy, takie jak licencjonowanie w trybie online i usługi projektowania kart to tylko kilka powodów, dla których Fast Track stał się wiodącym programem dla fintechów.

– powiedział Sebastian Geldner, dyrektor rozwoju biznesu Visa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej

Zestaw narzędzi dla partnerów Fast Track

Visa wprowadziła zestaw narzędzi dla partnerów programu Fast Track, zaprojektowany specjalnie z myślą o firmach z branży fintech dołączających do tej inicjatywy. Został on opracowany z myślą o przyspieszeniu rozwoju fintechów i zapewnia im dostęp do ekspertów Visa, specjalizujących się między innymi w strategii, marketingu, projektowaniu oraz zarządzaniu ryzykiem. Dzięki zestawowi narzędzi partnerzy otrzymują dostęp do rozwiązań edukacyjnych, na przykład do szkoleń na temat płatności, które pomagają lepiej poznać specyfikę branży. Zapewniają także możliwość skorzystania z kluczowych zasobów, które pozwalają tworzyć spersonalizowane analizy porównawcze, a także z narzędzi Visa do projektowania kart online pomagających w ich szybkim tworzeniu i wprowadzaniu na rynek. 

Wspieranie cyfrowego wydawania kart w ramach Visa Ready

Program certyfikacji Visa Ready pomaga firmom technologicznym określanym zbiorczo jako fintech enablers tworzyć i wdrażać rozwiązania płatnicze, które spełniają globalne standardy Visa w zakresie bezpieczeństwa, potencjału i funkcjonalności. Firmy te z kolei pomagają fintechom na całym świecie w tworzeniu ich własnych produktów, dostarczając im rozwiązania i wiedzę, których potrzebują, aby rozpocząć i realizować działalność.

Polskim przykładem fintechu, który nawiązał bliską współpracę z Visą, jest Cinkciarz.pl, pierwszy w Polsce kantor online oraz dostawca usług walutowych i transgranicznych zarówno dla osób fizycznych, jak i małych i średnich przedsiębiorstw. Jesienią tego roku, dzięki rozwiązaniom zaoferowanym przez Visa, Cinkciarz.pl zaproponował swoim klientom wielowalutową kartę płatniczą wraz z dedykowaną aplikacją mobilną. Dzięki temu posiadacze kart mają dostęp do darmowych płatności we wszystkich wspieranych walutach oraz do 20 zagranicznych rachunków walutowych. Oprócz tego mogą też doładowywać karty i przelewać środki do portfela walutowego oraz wypłacać pieniądze z bankomatów na całym świecie. Oprócz tradycyjnej plastikowej karty, dostępna jest również jej wersja cyfrowa.

To ogromna zmiana dla naszych klientów, ponieważ mogą teraz łatwiej korzystać ze środków wymienionych w portalu, przesuwając je na kartę i wypłacając z bankomatu lub płacąc online. Dzięki temu wszystkie nasze usługi stają się atrakcyjniejsze dla klientów. W ten sposób przenosimy najlepsze kursy walut także do świata offline. Wsparcie Visa rozpoczęło się już na etapie samej koncepcji. Gdy rozpoczęliśmy projekt, Visa wspólnie z nami przechodziła przez wszystkie etapy, w każdym momencie służąc dobrymi praktykami, pomysłami czy po prostu pomocą w przygotowaniu konfiguracji produktu. Wsparcie Visa pozwoliło nam znacznie przyspieszyć cały proces wdrożenia.

– powiedział Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl

Zobacz: Cinkciarz.pl ma już 10 lat
Zobacz: Cinkciarz.pl jak Revolut. Udostępnia prawdziwą kartę wielowalutową z aplikacją mobilną

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Visa

Przewiń w dół do następnego wpisu

Kredyty gotówkowe

Porównaj wszystkie kredyty w jednym miejscu

Kasa Stefczyka
Pożyczka FIT
RRSO: 6,17%Kwota do zapłaty: 5 475,95 zł

Rata: 152,11 zł

Darmowa porada
Alior Bank
Pożyczka gotówkowa – oferta limitowana
RRSO: 7,22%Kwota do zapłaty: 5 557,05 zł

Rata: 154,36 zł

Darmowa porada
Getin Noble Bank
Kredyt gotówkowy
RRSO: 7,44%Kwota do zapłaty: 5 574,35 zł

Rata: 154,84 zł

Darmowa porada

Kredyty dla firm

Porównaj wszystkie kredyty dla firm w jednym miejscu

IdeaBank
Kredyt FAIR z miesięczną ratą 0 zł
Prowizja: 0 złWaluta: PLNOkres: 1 rok - 2 lata

Marża: 0%

Darmowa porada
Bank BPS
Kredyt w rachunku bieżącym - MIKRO
Prowizja: 1 250 złWaluta: PLNOkres: maks. 2 lata

Marża: 1,5% - 3,5%

Darmowa porada
Bank BPS
Kredyt Szybka Inwestycja
Prowizja: 1 000 złWaluta: PLNOkres: maks. 15 lat

Marża: 1,5% - 3,5%

Darmowa porada

Konta osobiste

Porównaj wszystkie konta osobiste w jednym miejscu

IdeaBank
Konto Idealne
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 1 zł

Koszt miesięczny: 0 zł

Darmowa porada
mBank
eKonto możliwości
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

Koszt miesięczny: 0 zł

Darmowa porada
Getin Noble Bank
Konto Proste Zasady od 18 do 26 lat
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

Koszt miesięczny: 0 zł

Darmowa porada

Konta dla firm

Porównaj wszystkie konta dla firm w jednym miejscu

Nest Bank
BIZnest Konto
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

Promocja "Terminal płatniczy z Nest Bankiem" - do 400 zł premii dla posiadaczy BIZnest Konta, którzy więcej» zawrą umowę o terminal płatniczy i będą z niego aktywnie korzystać

Koszt miesięczny: 0 zł

Revolut
Konto Firmowe
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

200 zł bonusu na start dla nowych klientów

Koszt miesięczny: 0 zł

mBank
mBiznes Standard (w promocji)
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0/5 zł

Promocja "Proste konto z gwarancją 0 zł na 24 miesiące" dostępna do 30 września 2019 r.

Koszt miesięczny: 0 zł

Darmowa porada

Karty kredytowe

Porównaj wszystkie karty kredytowe w jednym miejscu

Toyota Bank
Toyota Gold
Oprocentowanie: 3.16Okres bezodsetkowy: 56 dni

Szeroki pakiet assistance, możliwość rozłożenia zadłużenia na niższe raty, serwis Concierge i medycz więcej» y w cenie karty

Maks. limit: 100 000 zł

Darmowa porada
Toyota Bank
Toyota Black Pearl
Oprocentowanie: 3.32Okres bezodsetkowy: 56 dni

Szeroki pakiet assistance - udostępniony dla posiadaczy kart Toyota Bank, możliwość wstąpienia do pr więcej» gramu partnerskiego Toyota More

Maks. limit: 8 000 zł

Darmowa porada
Toyota Bank
Toyota Ice Rose
Oprocentowanie: 3.32Okres bezodsetkowy: 56 dni

Szeroki pakiet assistance - udostępniony dla posiadaczy kart Toyota Bank, możliwość wstąpienia do pr więcej» gramu partnerskiego Toyota More

Maks. limit: 8 000 zł

Darmowa porada