DAJ CYNK

Test telefonu Sony Ericsson W890i

03.12.2008

Dodane przez: Mateusz Pakulski (Q!)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 62269

Od pewnego już czasu Sony Ericsson kieruje swoje telefony do określonej grupy odbiorców, dodając do ich oznaczenia odpowiednie litery. Dla miłośników muzyki przeznaczony jest model zawierający w nazwie literkę "W". W jak "Walkman", czyli popularna na całym świecie linia odtwarzaczy muzycznych. Jednym z reprezentantów tej linii jest model o oznaczeniu w890i. Czy zasługuje on na miano telefonu-walkmana? Zapraszam do przeczytania jego recenzji.

Od pewnego już czasu Sony Ericsson kieruje swoje telefony do określonej grupy odbiorców, dodając do ich oznaczenia odpowiednie litery. Dla miłośników muzyki przeznaczony jest model zawierający w nazwie literkę "W". W jak "Walkman", czyli popularna na całym świecie linia odtwarzaczy muzycznych. Jednym z reprezentantów tej linii jest model o oznaczeniu w890i. Czy zasługuje on na miano telefonu-walkmana? Zapraszam do przeczytania jego recenzji.



Zestaw, czyli standard
W estetycznie wyglądającym pudełku, obok samego telefonu, znajdziemy również baterię, ładowarkę, kartę pamięci o pojemności 2 GB, kabelek do transmisji danych, płytę z oprogramowaniem, słuchawki oraz kilka książeczek. Całość dopełnia, jak przystało na telefon muzyczny, przejściówka 3,5 mm pozwalająca na podłączenie do telefonu dowolnego zestawu słuchawek. Jak na telefon dla młodzieży wyposażenie jest wystarczające - w sam raz aby wyciągnąć telefon z pudełka i zacząć się nim bawić już od pierwszej chwili.



Wygląd
Pierwsze wrażenie po zetknięciu się z telefonem jest bardzo pozytywne. Obudowa, w rzadko spotykanym kolorze czekolady (Mocha Brown), w zdecydowanej większości została wykonana z metalu, dzięki czemu niezależnie od otaczającej nas temperatury obudowa telefonu pozostaje chłodna, czyli miła w dotyku. Połączenie tych dwóch elementów sprawia wrażenie, że telefon został stworzony po to, aby zwracać na siebie uwagę. Smukłe kształty wskazują, że jego głównymi odbiorcami powinny być osoby, które obok funkcjonalności cenią sobie również elegancję urządzeń, z których korzystają. Nie znajdziemy tu niepotrzebnych krzywizn, załamań czy udziwnień - jego forma, poza niewielkimi wybrzuszeniami klawiszy funkcyjnych znajdujących się po bokach, jest gładka i symetryczna. Pod tym względem esteci na pewno nie będą zawiedzeni. Jednak opinie osób, które po raz pierwszy miały styczność z tym telefonem były bardzo różne - od zachwytu nad jego formą i wygodą wszystkich, bez wyjątku, klawiszy, po zwykłą obojętność ("w końcu to tylko telefon"). Mi osobiście jego forma bardzo przypadła do gustu.



Górę przedniego panelu zajmuje kamerka przeznaczona do wideorozmów, obok niej znajduje się głośnik oraz czujnik światła, natomiast prawy górny róg zajmuje charakterystyczna literka "W", którą sygnowane są modele z serii "walkman". Poniżej znajduje się ekran, który zajmuje większość miejsca. Tradycyjnie już dla telefonów tej marki został on otoczony ramką, w tym przypadku w kolorze zbliżonym do koloru obudowy. Poniżej po bokach znajdziemy klawisze funkcyjne wraz z czerwoną i zieloną słuchawką. Środek zajmuje klawisz nawigacyjny, za pomocą którego będziemy mieć również możliwość sterowania wbudowanym w telefon odtwarzaczem muzyki. Dół przedniego panelu to miejsce zajmowane przez klawisze alfanumeryczne, poniżej których znajdziemy mikrofon.

Na tyle obudowy znajduje się wygrawerowana nazwa producenta, jego "płynne" zielone logo, oznaczenie naszego modelu oraz stylizowaną, znaną już nam, literkę "W". To także miejsce w którym znajdziemy zaczep na smyczkę, drugi głośnik oraz aparat o rozdzielczości 3,2 mpx.

Komentarze
Zaloguj się
46. ~daniel
0

2017-01-14 01:40:36

Używam ten telefon od dwóch lat i jestem zadowolony miło się na nim słucha ogląda filmy i gra w gry. Polecał do zakupu tego telefonu można go zdobyć za dobre pieniądze na allegro

Odpowiedz

45. ~NNOX
0

2009-04-13 18:53:33

Mam ten telefon od kilku miesięcy. Sprzęt ma idealne rozmiary, doskonale spasowana i wykonana obudowa, świetny „niezabawkowy” wygląd, wyraźny wyświetlacz. Jakość muzyki z odtwarzacza jest na niezłym poziomie. Radio z RDS i Track Id są świetnymi dodatkami. Wadą jest konieczność korzystania z przejściówki do słuchawek. Z kiepskim niezbyt głośnym dźwiękiem dzwonka się zgodzę. Brakuje mi także grupowania kontaktów np. w zakładkach i brak dokładnych informacji o połączeniach w historii. Telefon raczej dla ludzi zmniejszy mi palcami. W artykule padło stwierdzenie: telefon multimedialny. Ja bym go nazwał bardziej telefonem z odtwarzaczem muzycznym i dodatkami. Wyświetlacz jest za mały do przeglądania Internetu lecz nie jest to absolutnie wada. Jest to dodatkowa a nie główna funkcja tego modelu. To samo aparat. Po prostu jest i pozwala pstryknąć fotkę. Brakuje mi porównania z nokią 6310 bo to miałoby sens. Porównywanie jakości dźwięku odtwarzacza na standardowych a także innych dobrej klasy słuchawkach. Zgadzam się także z @33. Kryteria klasyfikacji telefonu przez autora są niejasne. Konkluzja na koniec :) Najbardziej dziwi mnie podejście ludzi którzy kupują telefon niedopasowany do ich potrzeb a później na niego psioczą. Bierze się to jednak tylko z braku odpowiednich funduszy na wysoki model…

Odpowiedz

44. ~dzicz :P
0

2009-04-06 17:56:03

wedlog mnie tel jest super nie mam sie do czego przyczepic

Odpowiedz

43. orson_dzi
0

2009-03-06 10:47:13

Wróciłem jeszcze raz do tego testu, żeby coś o nim napisać... Klawisze, może i twarde ale w praktyce są bardzo wygodne. Ostre krawędzie? Bez przesady, nikt się przecież nimi nie potnie. Problem z poruszaniem się po menu bez patrzenia an klawisze? Też mi to nie pasuje chyba, że to pierwsze SE autora w życiu. Bardzo spodobało mi się zdanie: "Telefon w roli Walkmana sprawdzi się bardzo dobrze. Zwłaszcza w takich miejscach, gdzie najwyższa jakość muzyki i tak nie będzie miała dla nas kluczowego znaczenia, czyli np. w głośnym otoczeniu(...)". W takich miejscach muzyki prawie nie będzie się słyszało i to na fabrycznych dokanałowych słuchawkach. Test robiłem na kilku gatunkach muzyki. O ile hip hop dało się przeżyć, to przy rocku, muzyce techno-podobnej i klasyce było tragicznie. Dźwięk na maksa, equalizer tak samo, a ciągle jest za cicho. Jakościowo też jest bardzo słabo. Wszystkie robi wrażenie bardzo przytłumionego. Jako Walkman ten telefon jest skreślony. Jedyne co go ratuje to podkręcone sterowniki akustyczne, bo bez tego muzyczny nie jest ani trochę. Co do połączeń do rzeczywiście różnie z tym bywa. Mój egzemplarz jak i kilka innych z jakimi się spotkałem miał spore problemy z zasięgiem i często lubił go gubić. Wskaźnik skakał jak szalony. A zdjęcia, o ile nam ręka nie lata, to jak na taki aparat nie ma co narzekać. Są czyste, dość dobrej jakości. Warto też wspomnieć i filmach, które mimo mniejszej rozdzielczości są kręcone zauważalnie płynniej niż np. Samsung G600.

Odpowiedz

42. ~szukacz
0

2009-02-14 18:56:43

może mi ktoś wytłumaczyć jak w tym telefonie połączyć się z internetem za pomocą HSDPA i czy jest to darmowe? informacje z instrukcji jakoś nie wyjaśniły mi niczego;/

Odpowiedz

41. java76880
0

2009-02-01 10:46:12

witam. stoje przy wyborze nowego telefonu. ostatecznie padlo na se t700, badz se 890i, aczkolwiek nie jestem jeszcze ostatecznie zdecydowana:) zalezy mi na telefonie z dobrym odtwarzaczem muzycznym (i chociaz w890i to telefon z zalozenia muzyczny, czytalam wiele negatywnych wypowiedzi na ten temat) a takze w miare dobrym aparatem. matryca w obydwu modelach jest taka sama, jednak w890i nie ma AF,(t700 co prawda tez) ani LED, wiec nie bd w stanie korzystac ze wszystkiego, co oferuje aparat. nie potrafie wiec podjadz decyzji. czekam na odpowiedz, i zdanie uzytkownikow telepolis. z gory dziekuje:)

Odpowiedz

40. ~
0

2009-01-26 18:52:04

Spoko telefon naprawdę jeden z nielicznych nowych SE wartych polecenia. Świetny odtwarzacz, jak to seria W, obudowa stabilna, wytrzymała, nic nie skrzypi. po prostu rewelacja

Odpowiedz

39. ~39
0

2009-01-25 10:21:42

Ja jestem zachwycony z tego telefonu...nie trzyma mi dlugo bo tylko od 2-3 dni takrze to nie jest tak dlugo.Spad mi pare razy i niema ani jednego zadrapania co oznacza, ze obudowa jest bardzo mocna i wytrzymala z wiąsku z powyrzszym jestem zadowolny z tego telefonu najbadziej z wszystkick, ktore mialem do tego czasu...Polecam ten telefon

Odpowiedz

38. ~uzytkownik w890i
0

2008-12-26 22:47:17

Nie zgadzam się z opinią o jakości rozmów. Mam ten telefon i muszę powiedzieć że rozmówcę bardzo dobrze i wyraźnie słychać. Natomiast jeśli chodzi o aparat to może i niejest najlepszy lecz to jest telefon Walkman a nie Cyber-Shot, on jest stworzony do słuchania muzyki a nie do robienia zdjęć. W roli odtwarzacza muzyki spisuje się świetnie. Na słuchawkach dzwięk jest dynamiczny i czysty natomiast głośniki już tak dobrze nie grają lecz czego się spodziewać od telefonu który ma niecały 1 cm grubości. Co do baterii też nie narzekam bo trzyma nawet długo. Jeżeli słucham muzyki ok 1,5 do 2 godzin dziennie to wystarczy śmiało na 4-5 dni.Jakośc wykonania jest super, nic nie skrzypi i nie rozłazi się. Obudowa jest zwarta i dobrze trzyma się.

Odpowiedz

37. MvT
0

2008-12-23 15:35:55

A ja od paru dni używam tego telefonu, przesiadłem się z Nokii 3110c i paru rzeczy mi w tym telefonie brakuje chociaż jeż z wyższej połki niż Nokia.

Odpowiedz

36. Karis
0

2008-12-09 20:42:23

***Q! a gdybyś miał wybierać między Nokią 5310 a W890i to co byś wybrał? Brakuje artykułów o 5310 i ciężko mi porównać oba. Przyznam, że wcześniej skłaniałem się do walkmana od SE, ale po tym artykule mam wątpliwości.

Odpowiedz

35. ~SRQ
0

2008-12-09 12:16:12

@15 to ja nie wiem jaka Ty motke miales ;) Bo mojego cuda z crystal talk nie przebije zaden SE.. a do moje cudo kosztowalo 79 zl NOWE ;)

Odpowiedz

34. ~Marek
0

2008-12-07 20:07:48

Q, jeszcze mała uwaga - wypada także rozdzielać smartfony od tych zwykłych telefonów, nie sądzisz?

Odpowiedz

33. ~Marek
0

2008-12-07 20:04:50

Q, to masz trudne zadanie, pisząc *teraz* o telefonie, który rok temu był "z górnej półki". Jakie kryteria stosujesz do kwalifikacji telefonów do kategorii? Informacje marketingowe producenta, napisy na obudowie, cenę czy wyposażenie i możliwości?

Odpowiedz

32. Q!
0

2008-12-05 00:14:24

*** Kompromitacja - staram się pisać o telefonie w takiej kategorii, do jakiej został on skierowany. Chociaż przyznam, że czasem mogło mi to nie wyjść za dobrze. :-/ No tak - zdjęcie makro może i można zrobić, ale jego jakość nie będzie zbyt dobra. No tak - mam zbyt duże wymagania. :-/ Następnym razem postaram się zwrócić na to większą uwagę, obiecuję. Podobnie jak i na wszystkie konstruktywne uwagi. :-) *** Rambus - ano, od jakiegoś czasu celuję raczej w wyższą półkę (e71) i raczej unikam tej najniższej. Brak zwięzłości wynika z przeszłości, a dokładnie ze szkoły średniej, kiedy umiejętność lania wody na wypracowaniach była na wagę złota. :-D A jeśli chodzi o PlayNow, to usługa ta rozbudziła mój apetyt. A tu ni widu, ni słychu. :-/ Ale dziękuję za wszelkie uwagi - na pewno nie pozostaną one bez echa. :-) Pozdrawiam. ;-)

Odpowiedz