DAJ CYNK

Huawei WiFi AX3 - potężny router z Wi-Fi 6+ w kompaktowej obudowie

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Podsumowanie

Huawei WiFi AX3 w serwerowni

Standard Wi-Fi 6 powoli zdobywa rynek, za czym idzie wzrost obsługujących go urządzeń, w tym routerów. Sprzęt tego typu ma w swojej ofercie również Huawei. Debiutujący właśnie w Polsce model WiFi AX 3 to przede wszystkim ładnie wykonane, kompaktowe i lekkie urządzenie, które powinno się spodobać użytkownikom. Gdyby jeszcze materiał, z którego wykonano obudowę, nie sprawiał wrażenia bycia tanim plastikiem, który dodatkowo dosyć mocno się rozgrzewa podczas intensywnego korzystania z routera.

Huawei WiFi AX3 zapewnia przyzwoite osiągi, nawet jeśli na przeszkodzie stoi całkiem solidna ceglana ściana lub dwie. Wtedy jest nieco wolniej, ale wciąż na akceptowalnym poziomie. Standard Wi-Fi 6 pozwala podłączyć do niego wiele urządzeń (do 128), które nie tylko będą mogły korzystać z szybkiego połączenia, ale również z niższych niż w przypadku Wi-Fi 5 opóźnień. To ostatnie jest szczególnie ważne na przykład dla miłośników gier online. W urządzeniu Huaweia mamy do czynienia z Wi-Fi 6+, z którego skorzystamy wtedy, gdy mamy na przykład smartfon Huawei ze wsparciem dla tej technologii. W takim przypadku osiągi są jeszcze lepsze.

Huawei WiFi AX3 góra anteny złożone

Zaletą routera jest również rozbudowany, ale prosty w obsłudze webowy panel administracyjny. Znajdziemy tu zarówno podstawowe ustawienia, jak i te bardziej zaawansowane, dzięki czemu uzyskamy dostęp do wszystkich funkcji obsługiwanych przez urządzenie. Najważniejsze informacje o pracy routera oraz kilka ustawień znajdziemy również w aplikacji mobilnej firmy Huawei.

Router Huawei WiFi AX3 w wersji z procesorem czterordzeniowym został wyceniony w Polsce na 399 zł. Biorąc pod uwagę, że routery z Wi-Fi 6 potrafią kosztować dużo więcej, należy uznać tę cenę za całkiem atrakcyjną. Gdy jednak jest to dla nas za dużo, możemy kupić wariant z dwurdzeniowym procesorem, który kosztuje w Polsce 249 zł.

Huawei WiFi AX3 NFC

Wady:

  • Materiał obudowy przypomina tani plastik,
  • Na białej obudowie widać każde zabrudzenie,
  • Mocne nagrzewanie się obudowy przy intensywnej pracy.

Zalety:

  • Elegancki wygląd, wysoka jakość wykonania,
  • Kompaktowe rozmiary, niska masa,
  • Wysoka funkcjonalność,
  • Łatwość konfiguracji, aplikacja mobilna,
  • Dobre osiągi, Wi-Fi 6+,
  • Atrakcyjna cena.

Galeria zdjęć routera

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak