DAJ CYNK

Tajemniczy numer 793884765? Warto odebrać, można tylko zyskać

gtxxor

Wydarzenia

Tajemniczy numer 793884765? Warto odebrać, można tylko zyskać

Co najmniej od początku sierpnia abonenci wszystkich sieci mogą otrzymać połączenie z numeru +48793884765. To nie oszustwo, a wprost przeciwnie – telefon warto odebrać i odpowiedzieć na zadawane pytania. 

793884765 – kto dzwoni?

Numer ten należy do Ipsosu, powszechnie znanej firmy z branży badań społecznych, która wykorzystuje go celem przeprowadzenia ankiety na temat COVID-19. Konsultant lub konsultantka zapyta o datę urodzenia, a następnie zada kilka anonimowych pytań o funkcjonowanie w okresie pandemii i samopoczucie.

Ipsos nie wymaga żadnych danych uznawanych za wrażliwe, a jednocześnie przeprowadza tego typu akcje regularnie. Rozmowy zdecydowanie nie trzeba się obawiać.

Dlaczego warto odebrać?

W zamian za udzielenie odpowiedzi operator przekazuje voucher na darmowe testy serologiczne pod kątem obecności przeciwciał wirusa SARS-CoV-2. Nominalnie to wydatek rzędu od 100 do 150 zł, a pozwala zweryfikować m.in. to, czy dana osoba przeszła zakażenie. Albo sprawdzić efektywność szczepienia już po jego wykonaniu. 

Zobacz: Google Play: za darmo aplikacje o wartości 180 zł!

Mimo wszystko – uważajcie!

Oczywiście nie na Ipsos, ale potencjalnych naciągaczy, którzy mogliby próbować podszywania się pod tę firmę, by wyłudzić dane. Prawdziwy ankieter nie pyta o PESEL ani numer dowodu, za to oszust bez wątpienia będzie do tego dążył. 

Ipsos nie wymaga również żadnego przelewu bądź weryfikacji poprzez link w internecie. Cała ankieta realizowana jest wyłącznie na słuchawce, bez dalszych kroków.

Ankieta
27%
17%
15%
34%
8%

Wszystkich głosujących: 6223

Źródło ankiety: Tajemniczy numer 793884765? Warto odebrać, można tylko zyskać

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Unsplash (freestocks)

Źródło tekstu: Własne

Przewiń w dół do następnego wpisu