DAJ CYNK

[Aktualizacja] InPost ma awarię. Są problemy z nadawaniem przesyłek

Marian Szutiak

Wydarzenia

InPost awaria problemy z nadawaniem przesyłek

InPost zmaga się z awarią, która wielu osobom uniemożliwia nadanie przesyłki. Trwają prace nad usunięciem problemów.

Pierwszy poniedziałek października przywitał wielu klientów firmy InPost niemożliwością nadania przesyłki za pomocą tego operatora. Użytkownicy skarżą się na niedziałające API oraz nadawanie przesyłek w managerze. Problem dotyczy także serwisów zewnętrznych, które korzystają z API InPostu, na przykład na Allegro.

Nie można nadawać przesyłek przez API - czy jest jakiś planowany termin przywrócenia usługi?

Nie da się utworzyć etykiet.. co jest grane?

Problem z API po stronie InPost, nie działa integracja Sello-InPost. Błąd zgłoszony na maila o 10.00. Brak odpowiedzi i informacji jak długo trwać będzie awaria.
Zgłaszany na maila błąd:
{"status":500,"error":"internal_server_error","message":"Unexpected error occurred. Contact your administrator at integracja@inpost.pl. In the message you can also enter the ID ea6058ce-f55e-4fcc-92a3-09a1f47e5cc8 which will speed up diagnosing the problem.","details":{}}

Niesamowite jest to, że przy takim padnięciu API, tj. od rana i trwa (a przy okazji padaczce wszystkich powiązanych platform) nie wydaliście żadnego komunikatu. Opiekunowie też nie odpisują, aż tak gorąco?

– przykładowe komentarze niezadowolonych klientów InPostu na Facebooku (pisownia oryginalna)

Z odpowiedzi InPostu wynika, że operator wie o problemach i pracuje nad ich usunięciem. W odpowiedziach na komentarze użytkowników pojawia się często propozycja, by się przelogować lub użyć innej przeglądarki. Nie wiadomo, co spowodowało awarię oraz kiedy zostanie usunięta. W serwisie downdetector.pl liczba zgłoszeń cały czas rośnie. Widać to na poniższym wykresie (4.10.2021 godz. 12:45).

InPost awaria wykres

Zobacz: InPost przyspiesza dostawy, przesyłki tego samego dnia
Zobacz: Aplikacja InPost: na tę zmianę wszyscy czekali. Rusza też InPost Fresh

Aktualizacja (4.10.2021 godz. 14:30):

Wygląda na to, że InPost uporał się z awarią, o czym świadczy spadek liczby zgłoszeń o problemach oraz komentarze w serwisie downdetector.pl. Wciąż jednak są osoby, którym nadawanie przesyłek nie działa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Inpost, Downdetector

Źródło tekstu: Downdetector, Facebook, Twitter

Przewiń w dół do następnego wpisu