DAJ CYNK

InPost przyspiesza dostawy, przesyłki tego samego dnia

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

InPost przyspiesza dostawy, przesyłki tego samego dnia

InPost chce skrócić czas dostaw. W Łodzi i Warszawie rusza nowa usługa firmy – Same Day Delivery, dzięki której dostarczenie przesyłek do paczkomatu na terenie miasta jest możliwe tego samego dnia. Do końca roku usługa będzie dostępna na 20 największych polskich rynkach. Co ważne, za dostawę w ten sam dzień nie będzie pobierana dodatkowa opłata. 

Nowa usługa już wystartowała i działa od 14 września. W ramach Same Day Delivery przesyłki nadane w obrębie jednego miasta, które trafią do centrum dystrybucji do godziny 16:30, zostaną dostarczone do paczkomatów InPost jeszcze w dniu nadania, wieczorem.

Po spełnieniu tego warunku InPost dostarczy przesyłki do paczkomatów tego samego dnia, bez żadnych dodatkowych opłat, niezależnie od tego, czy sklep ma integrację z InPostem. Nie będzie miało też znaczenia, czy klient wybrał dostawę następnego dnia, czy dostawę weekendową.

W ten sposób podnosimy poprzeczkę dla wszystkich graczy na rynku, którzy dostarczają przesyłki

– zapowiada Rafał Brzoska, prezes zarządu InPost SA.

Zobacz: InPost podwyższa ceny. Za Paczkomaty i kuriera zapłacimy więcej

Rafał Brzoska zauważa, że polski e-commerce rośnie jak na drożdżach, a polski konsument staje się coraz bardziej wymagający. 80 proc. klientów deklaruje, że będzie kupować więcej, jeżeli przesyłki będą dostarczane szybciej. 

Jak wynika z badania „E-commerce w Polsce 2020. Gemius dla e-Commerce Polska”, dostawa do maszyny paczkowej jest najczęściej wybieraną przez e-konsumentów formą (61 proc.). Nieznacznie wyprzedza dostawę kurierem do domu lub pracy (55 proc.). 

Skrócenie czasu oczekiwania na paczkę mogłoby jeszcze podbić popularność e-zakupów. 33 proc. badanych potwierdziło, że ten czynnik zwiększyłby częstotliwość robienia przez nich zakupów przez internet. Na pytanie „ile powinna trwać dostawa, aby skłoniła Cię do częstszego robienia zakupów przez internet?” 95 proc. odpowiedziało, że do ośmiu godzin, a 86 proc. – do 12 godzin. Długie oczekiwanie na dostawę produktu było najczęściej wskazywanym przez internautów problemem napotykanym podczas zakupów internetowych.

Same Day Delivery to nowa jakość, która staje się faktem. My jako InPost jesteśmy prekursorem, ale też firmą, która odpowiada na oczekiwania 80 proc. klientów, którzy chcą otrzymać swoje zakupy tu i teraz, jak najszybciej

 – przekonuje Rafał Brzoska.

Jak podkreśla prezes InPostu, dostawa tego samego dnia jest możliwa dzięki rozbudowanemu programowi inwestycyjnemu, prowadzonemu w ostatnich latach. To zarówno dziesiątki nowych, w pełni zautomatyzowanych oddziałów, jak i kilku tysięcy kolejnych Paczkomatów InPost powstających każdego roku w całej Polsce. Spółka inwestuje także w procesy i infrastrukturę IT oraz flotę tysięcy samochodów, także elektrycznych.

Zobacz: Aplikacja InPost: na tę zmianę wszyscy czekali. Rusza też InPost Fresh
Zobacz: Zakupy w sklepie online Lidla odbierzesz w Paczkomatach InPost

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: InPost

Źródło tekstu: Newseria Biznes

Przewiń w dół do następnego wpisu