DAJ CYNK

Huawei szykuje premierę nowych produktów. Co zobaczymy 21 października w Wiedniu?

Marian Szutiak

Wydarzenia

Huawei Wiedeń 21 października nowe urządzenia

Firma Huawei ogłosiła, że 21 października tego roku odbędzie się w Wiedniu wydarzenie, podczas którego nastąpi premiera nowych produktów. Nie wiemy, czego dokładnie możemy się spodziewać (poza tym, że raczej na pewno będzie to smartfon), ale jest kilka możliwości.

Firma Huawei wciąż musi sobie radzić z sankcjami, które w 2019 roku wprowadził amerykański rząd. Wśród skutków takiego stanu rzeczy najwidoczniejszy jest znaczący spadek udziału smartfonów Huawei w globalnym rynku tych urządzeń, a także problemy ze zdobyciem części do produktów tej firmy. Na przykład dwa miesiące temu zaprezentowane zostały zaprezentowane smartfony z serii Huawei P50, ale tylko w wersji 4G. To efekt tego, że Qualcomm mógł dostarczyć Chińczykom Snapdragony 888, ale już nie modemy 5G.

Zobacz: Huawei P50 i Huawei P50 Pro oficjalnie debiutują
Zobacz: Huawei P50 Pro 5G w październiku

Możliwe więc, że w stolicy Austrii odbędzie się globalna premiera smartfonów z serii Huawei P50 lub, jak podawały niektóre raporty, zadebiutują wersje 5G tych urządzeń. Inna z możliwości to premiera serii Mate 50, jednak tej może w tym roku w ogóle nie być, jeśli wierzyć niektórym plotkom. Dotychczas smartfony Huawei Mate debiutowały właśnie jesienią. Trzecim kandydatem do debiutu mogłaby być Nova 9. Jej prezentacja ma się odbyć 23 września tego roku, a 21 października mogłaby się odbyć na przykład europejska premiera.

Zobacz: Huawei Mate 50 pojawi się w... drugim kwartale 2022
Zobacz: Huawei nova 9 pojawi się 23 września, będzie podobny do P50

Być może będzie to zupełnie inny produkt, jednak na zaproszeniu na wydarzenie wyraźnie widać bok smartfonu z ekranem zakrzywionym na bokach.

Huawei event Vienna baner

Zobacz: Android 12 z Xiaomi MIUI 13. Jest nowa lista i... niespodzianka
Zobacz: OnePlus Nord 2 eksplodował raniąc właściciela

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Huawei

Źródło tekstu: Phone Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu