DAJ CYNK

Android 12 z Xiaomi MIUI 13. Jest nowa lista i... niespodzianka

gtxxor

Sprzęt

Android 12 z Xiaomi MIUI 13. Jest nowa lista i... niespodzianka

Android 12 pojawi się na większości aktualnych xiaomi, jednak parę modeli ominie - wynika z danych opublikowanych na profilu MIUI w Telegramie. 

Najnowsza lista przeznaczonych do aktualizacji modeli jest bardzo świeża, bo datowana na 7 września 2021 roku. Wciąż jednocześnie nie jest to lista oficjalna, pochodzi bowiem od społeczności skupionej wokół MIUI, ale jej autorzy przekonują, że przedstawione informacje należy traktować jako wiarygodne

Jak doskonale widać na poniższej infografice, na liście znajdziemy nie tylko flagowce, ale też smartfony ze średniej i niższej półki, o czym już jednak wiedzieliśmy od pewnego czasu.

Co jest nowością, potwierdzono aktualizacje dla rodziny Mi Note 10, włącznie z ekonomicznym wariantem Lite. Jeszcze w lipcu była ona rozpatrywana jako możliwa, ale niepewna. Albo wręcz całkowicie niemożliwa. Z rzeczy mniej przyjemnych -  Android 12 na pewno nie trafi na Redmi Note 9 oraz Redmi Note 10X 4G, czyli dwa kolejne urządzenia z niejasnym dotąd statusem.

Android 12 z Xiaomi MIUI 13. Jest nowa lista i... niespodzianka

Resztę, dla formalności, macie oczywiście na grafice. Kontynuując natomiast kręcenie nosem, warto wspomnieć, że premiera MIUI 13 została oficjalnie przesunięta na koniec roku. Teraz mówi się o oczekiwaniu nawet do pierwszego kwartału roku 2022, zwłaszcza w przypadku urządzeń spoza ścisłej topki, czyli de facto wszystkich prócz Mi Mix 4 i Mi 11

Przy czym nie zmienia się prognozowany harmonogram geograficzny, a więc na pierwszy ogień idą Chiny, później Indie, a dopiero potem cała reszta świata. Słowem, na update'y w Europie jeszcze sobie poczekamy. Na oko jakieś pół roku, i to przy dobrych wiatrach.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne

Źródło tekstu: Telegram, oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu