DAJ CYNK

Google I/O nie będzie. Transmisje online też zostały odwołane

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3613

Google I/O

Konferencji Google I/O nie będzie. Ani na miejscu w San Francisco, ani online. Google odwołał całe wydarzenie.

Podczas konferencji dla deweloperów Google I/O zwykle dowiadujemy się, co nowego trafi do Androida 10 i jak będzie się rozwijać ekosystem usługi aplikacji Google. To tam poznajemy kierunek rozwoju przeglądarki Google Chrome i wyszukiwarki Google, które kształtują internet, jaki znamy. W tym roku konferencji nie będzie.

Google powiadomił o tym na Twitterze. Konferencja została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Zorganizowanie takiego przedsięwzięcia, nawet online, niosłoby ryzyko narażenia wielu pracowników Google'a i społeczności programistów na niepotrzebne ryzyko. To wciąż ogromne przedsięwzięcie logistyczne.

Nowe informacje o systemie Android będą pojawiać się w regularnie w materiałach dla deweloperów. Android 11 jest rozwijany i na razie nic nie wskazuje na to, by jego wydanie miało być przesunięte.

Zobacz: Wydarzenie Google I/O 2020 anulowane. Co z Androidem 11?

Google zamierza skupić się na pomocy w zwalczaniu koronawirusa, dostarczaniu wartościowych informacji i likwidowaniu przykrych konsekwencji izolacji społeczeństwa. Kilka godzin wcześniej Sundar Pichai poinformował, że Google przekaże 10 mln dolarów organizacjom promującą zdalną naukę i udostępni narzędzia pomagające w prowadzeniu lekcji na odległość. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Google

Źródło tekstu: Google

Przewiń w dół do następnego wpisu