DAJ CYNK

Wydarzenie Google I/O 2020 anulowane. Co z Androidem 11?

Mieszko

Wydarzenia

Google I/O 2020 to kolejna z imprez, która została odwołana w obawie o rozprzestrzenianie się koronawirusa. Podczas tego wydarzenia miała się odbyć premiera Androida 11 oraz smartfonu Pixel 4a.

Po odwołaniu targów MWC 2020 w Barcelonie stało się jasne, że ten rok w branży mobilnej i technologicznej będzie wyglądał inaczej. Premiery, które miały odbyć się na MWC, zostały przesunięte w czasie lub zredukowane do wirtualnych konferencji, co jednak odbiera wydarzeniom charakter i znaczenie. Również imprezy zaplanowane na marzec, jak chociażby najnowsza prezentacja smartfonów Redmi Note 9, zostały anulowane i zamienione na cyfrowe konferencje. Teraz podobny stało się z  Google I/O 2020, wydarzeniem planowanym na 12-14 maja.

Zobacz: Bomba, koronawirus i echuligani - tak wyglądają teraz Katowice bez IEM
Zobacz: Koronawirus popsuł nie tylko MWC. Facebook i IBM nie wystąpią na innych konferencjach

O rezygnacji z klasycznego Google I/O 2020 firma poinformowała w e-mailach rozesłanych do jej uczestników. Pojawia się w nim wyjaśnienie, że z powodu epidemii koronawirusa, wywołującego chorobę COVID-19, a także na podstawie rekomendacji CDC i WHO wydarzenie, które miało się odbyć w Shoreline Amphitheatre w Mountain View, zostało odwołane

Zobacz: Redmi Note 9 i Note 9 Pro nadciągają. Premiera 12 marca, jak wyglądają?

Wszyscy uczestnicy, którzy kupili bilety na Google I/O 2020 otrzymają zwrot kosztów w terminie do 13 marca. Jednocześnie osoby te będą miały pierwszeństwo podczas zakupów biletów na przyszłoroczną edycję Google I/O 2020. W swoim komunikacie Google nie wyjaśnia jeszcze, co i w jakiej formie odbędzie się zamiast planowanej konferencji. Decyzja ma zapaść w ciągu następnych tygodni.  Wirtualne wydarzenie w tym przypadku może okazać się  niezbyt efektywne.

Zobacz: Google pokazuje Androida 11 w wersji Developer Preview
Zobacz: Android 11 – co nowego? Zobacz, co szykuje Google 

Google I/O to coroczna konferencja Google dla developerów, podczas której producent ma okazje pochwalić się swoimi ostatnimi projektami. Wtedy też mają miejsce premiery pewnych rozwiązań, chociaż nie jest to równoznaczne z ich rynkowym debiutem. Tak też zazwyczaj było z Androidem. W zeszłym roku na Google I/O publicznie przedstawiony został Android Q Beta 3, który dopiero po kilku miesiącach zadebiutował jako Android 10. Na Google I/O 2020 jedną z oczekiwanych nowości był Android 11, który został już udostępniony programistom jako wydanie Developer Preview, jednak nie miał dotąd bardziej formalnego i bezpośredniego przedstawienia. Swoją premierę miał mieć również smartfon Google Pixel 4a.

Zobacz: Pixel 4a i Pixel 4a XL 5G nadchodzą. Google szykuje nowe średniaki na 2020 rok

Google I/O to zresztą nie tylko zwykła prezentacja produktów, ale także okazja do dokładniejszego zapoznania się z nowymi projektami, spotkania z twórcami i wymiany doświadczeń.

Zobacz: Android 11 wprowadzi puknięcie w plecki. Tył smartfonu znów będzie przydatny

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu