DAJ CYNK

Koronawirus zabił największe targi mobilne. W tym roku MWC nie będzie!

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8010

Koronawirus zabił największe targi mobilne. W tym roku MWC nie będzie!

Dokonał się najgorszy scenariusz: największe święto branży mobilnej w tym roku nie odbędzie się. Targi MWC 2020 w Barcelonie zostały odwołane ze względu na epidemię koronawirusa.

O tym, że targi mogą zostać odwołane, mówiło się już od kilku dni. Zarząd organizatora – GSMA – miał się spotkać w najbliższy piątek 14 lutego i zadecydować, czy tegoroczna edycja targów odbędzie się, czy nie. Najwyraźniej jednak tak późny termin podjęcia dedycji okazał się gigantycznym problemem dla wystawców, gości, dziennikarzy i wszystkich osób związanych z organizacją targów. Wydarzenie miało rozpocząć się 24 lutego więc czasu na decyzję już nie było. 

Zobacz: Koronawirus a MWC 2020: GSMA zdecyduje, czy odwołać targi w Barcelonie

I ta decyzja dziś zapadła. Zarząd GSMA poinformował o odwołaniu tegorocznej edycji MWC. To pierwsze takie wydarzenie w 33-letniej historii targów. Według nieoficjalnych  informacji organizacja GSM Association tak długo zwlekała z odwołaniem MWC, ponieważ zaważyły na tym czynniki finansowe. Kluczowym momentem miało być ogłoszenie przez hiszpański rzad stanu zagrożenia epidemią. Dopiero po tym GSMA ma podstawy, by ubiegać się o odszkodowanie od ubezpieczyciela za poniesione straty.

Zobacz: Apple dopadł koronawirus z Wuhan. Ile firma straci z powodu epidemii?
Zobacz: Koronawirus „zaraża” też komputery, cyberprzestępcy nie marnują okazji

Organizacja GSMA wystosowała oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

Od pierwszej edycji Mobile World Congress w Barcelonie w 2006 r. GSMA skupiało w jednym miejscu producentów, rządy, ministrów, decydentów, operatorów i liderów branży.

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo i zdrowie Barcelony oraz kraju gospodarzy, GSMA  odwołała targi MWC Barcelona 2020, ponieważ światowe obawy dotyczące wybuchu epidemii koronawirusa, obawy związane z podróżami i wszystkie inne okoliczności uniemożliwiają GSMA zorganizowanie imprezy.

Przedstawiciele goszczącego nas miasta szanują i rozumieją tę decyzję.

GSMA i przedstawiciele Miasta Gospodarza będą nadal współpracować i wspierać się nawzajem podczas targów MWC Barcelona 2021 i przyszłych edycji.

Przekazujemy wyrazy współczucia osobom dotkniętym tym zjawiskiem w Chinach i na całym świecie.

Targi MWC 2020 miały się odbyć w dniach 24-27 lutego w Barcelonie. Organizatorzy spodziewali się ponad 100 tys. gości. To poważne wyzwanie i odpowiedzialność, więc z powodu rosnącej epidemii koronawirusa udział w wydarzeniu odwoływany był przez kolejnych graczy z branży. Firmy wycofywały się, mając na względzie ochronę swoich pracowników przed wirusem zbierającym coraz większe, śmiertelne żniwo. Wśród firm, które wcześniej zrezygnowały, znaleźli się m.in.: LG, ZTE, Ericsson, Sony, Amazon, Intel, a dziś także HMD Global i Nokia. 

Zobacz: MWC 2020 bez Nokii i HMD Global - fińskie firmy wycofują się z udziału w targach
Zobacz: Koronawirus a MWC 2020: LG wycofuje się z udziału w targach

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu