DAJ CYNK

Koronawirus a MWC 2020: LG wycofuje się z udziału w targach

Marian Szutiak

Wydarzenia

LG wycofuje się z MWC 2020

Firma LG poinformowała o wycofaniu się z udziału w targach Mobile World Congress, które 24 lutego rozpoczynają się w Barcelonie. To efekt sytuacji związanej z koronawirusem 2019-nCoV, znanym też pod nazwą koronawirus z Wuhan.

W Chinach rośnie liczba zarażonych koronawirusem z Wuhan, jednak tego typu przypadków jest też coraz więcej w innych państwach całego świata. Taka sytuacja może mieć wpływ na wydarzenia o skali międzynarodowej, a takimi niewątpliwie są zbliżające się targi MWC 2020, zaplanowane na dni 24-27 lutego. Choć nie ma jeszcze informacji o odwołaniu samych targów, to już wiemy, że nie będzie na nich jednego z ważnych uczestników.

Zobacz: Apple dopadł koronawirus z Wuhan. Ile firma straci z powodu epidemii?
Zobacz: Koronawirus: producenci pracują dalej, ale akcesoriów dla Galaxy S20 zabraknie

Firma LG poinformowała właśnie, że wycofuje się z udziału w tegorocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie. Koreański producent, jak sam twierdzi, zrobił to z myślą o bezpieczeństwie swoich pracowników i ogółu społeczeństwa.

LG Electronics ściśle monitoruje sytuację związaną z wybuchem epidemii koronawirusa, który nadal rozprzestrzenia się poza granicami Chin i został niedawno ogłoszony globalnym zagrożeniem przez Światową Organizację Zdrowia. W związku z tym, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo swoich pracowników, partnerów i Klientów, firma postanowiła wycofać się z udziału w targach MWC 2020 w Barcelonie. 
 
Decyzja ta eliminuje ryzyko narażenia setek pracowników LG na podróże międzynarodowe, które już teraz stały się bardziej restrykcyjne, ponieważ wirus nadal rozprzestrzenia się poza granicami kraju.

- czytamy w komunikacie LG

LG dodaje, że premiera nowych urządzeń firmy odbędzie się podczas osobnych wydarzeń, które powinny zostać zaplanowane w najbliższej przyszłości.

Zobacz: LG wyłączy usługę LG AirDrive
Zobacz: Wyniki LG za 4Q2019 - dział mobilny Koreańczyków ma się coraz gorzej

Na targach w Barcelonie nie będzie również chińskiej firmy ZTE. Powód wycofania się z udziału w wydarzeniu jest ten sam - koronawirus z Wuhan.

Ankieta
47%
18%
11%
19%
6%

Wszystkich głosujących: 533

Źródło ankiety: Koronawirus a MWC 2020: LG wycofuje się z udziału w targach

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: LG

Przewiń w dół do następnego wpisu