DAJ CYNK

MWC 2020 bez Nokii i HMD Global - fińskie firmy wycofują się z udziału w targach

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4202

Nokia HMD Global MWC 2020

Na niecałe dwa tygodnie przed startem targów Mobile World Congress 2020 z udziału w tym wydarzeniu wycofały się dwie kolejne firmy - Nokia i HMD Global. Jak donoszą hiszpańskie media, GSMA ma zdecydować w tym tygodniu, czy MWC 2020 w ogóle się odbędzie.

Nokia i HMD Global to kolejne firmy, które ogłosiły, że nie pojadą do Barcelony na targi MWC 2020. Ma to związek z epidemią koronawirusem z Wuhan, która spowodowała już ponad tysiąc zgonów w Chinach oraz ponad 40 tysięcy zarażeń w Państwie Środka oraz w innych częściach świata. Nokia to fińska firma, która odpowiada za dużą część urządzeń używanych w sieciach 4G LTE oraz 5G, co czyni ją jednym z najważniejszych uczestników corocznego Mobile World Congress. Hmd Global z kolei stoi za produkcją i dystrybucją najnowszych smartfonów marki Nokia - 23 lutego miała się odbyć konferencja firmy w Barcelonie.

Zobacz: Kolejne firmy wycofują się z targów MWC 2020
Zobacz: Ericsson nie przyjedzie na MWC, by nie narażać pracowników na koronawirusa

HMD Global dokładnie monitoruje sytuację po wybuchu Covid-19. Po długich rozważaniach postanowiliśmy anulować nasz udział w MWC 2020 w Barcelonie.

MWC Barcelona zawsze było kluczowym wydarzeniem w naszym rocznym kalendarzu i byliśmy bardzo podekscytowani, że możemy zaprezentować nasze nowe produkty naszym partnerom, klientom, mediom i fanom. Jednak zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, klientów i interesariuszy jest naszym najwyższym priorytetem. Uważamy, że rozważną decyzją jest odwołanie naszego udziału w Mobile World Congress i chcemy wyrazić nasze szczere podziękowania GSMA i innym władzom za ich niestrudzone wysiłki w celu sprostania wyzwaniom wynikającym z Covid-19, mają oni nasze pełne wsparcie, gdy idą naprzód.

- czytamy w komunikacie firmy HMD Global

Jaką decyzję podejmie GSMA?

Hiszpańskie media poinformowały wczoraj, że GSMA, główny organizator targów MWC, ma zdecydować w najbliższy piątek, czy tegoroczna edycja wydarzenia się odbędzie, czy zostanie odwołana. Pojawiły się również doniesienia, że decyzja w tej sprawie zostanie podjęta jeszcze dzisiaj.

Zobacz: Koronawirus a MWC 2020: GSMA zdecyduje, czy odwołać targi w Barcelonie
Zobacz: Na MWC2020 nie podasz nikomu dłoni

Istnieje spora szansa, że GSMA jednak odwoła targi, ponieważ wycofało się z nich wiele kluczowych dla tego wydarzenia firm. Ostatnio dołączył do nich Deutsche Telekom (sieć T-Mobile), jeden z czterech głównych operatorów telekomunikacyjnych w Europie, uważany za jeden z najważniejszych filarów targów MWC.

Źródło tekstu: Nokia, HMD Global, Phone Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu