DAJ CYNK

Kolejne firmy wycofują się z targów MWC 2020

Marian Szutiak

Wydarzenia

MWC 2020 Barcelona

Nvidia i Sony to kolejne firmy, które ogłosiły wycofanie się z udziału w targach Mobile World Congress w Barcelonie. Wszystko przez koronawirusa z Wuhan, który doprowadził do kilkuset zgonów w Chinach i zaraził dziesiątki tysięcy obywateli tego państwa.

Dokładnie za dwa tygodnie, 24 lutego 2020 roku, w Barcelonie rozpoczną się największe targi prezentujące nowości z mobilnego świata, Mobile World Congress 2020. Tegoroczna impreza odbędzie się pod znakiem epidemii koronawirusa 2019-nCoV (zwanego koronawirusem z Wuhan). Choć wszystko wskazuje na to, że same targi się odbędą (choć z pewnymi obostrzeniami), zabraknie na nich niektórych firm.

Zobacz: Na MWC2020 nie podasz nikomu dłoni
Zobacz: Ericsson nie przyjedzie na MWC, by nie narażać pracowników na koronawirusa

Z udziału w barcelońskich targach wycofały się między innymi takie firmy, jak ZTE, LG i Ericsson. O podobnym kroku poinformowała również Nvidia:

- Poinformowaliśmy GSMA, organizatorów MWC Barcelona, ​​że ​​nie będziemy wysyłać naszych pracowników na tegoroczne wydarzenie.

Biorąc pod uwagę zagrożenia dla zdrowia publicznego związane z koronawirusem, zapewnienie bezpieczeństwa naszym współpracownikom, partnerom i klientom jest dla nas najważniejsze.

MWC Barcelona to jedna z najważniejszych na świecie konferencji technologicznych. Z niecierpliwością czekamy na udostępnienie naszej pracy w branży AI, 5G i vRAN. Żałujemy, że nie weźmiemy udziału, ale uważamy, że to dobra decyzja.

Jesteśmy wdzięczni za przywództwo GSMA i ciągłe starania w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom.

Zobacz: Koronawirus a MWC 2020: LG wycofuje się z udziału w targach
Zobacz: Koronawirus „zaraża” też komputery, cyberprzestępcy nie marnują okazji

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że również nowych premier firmy Sony nie zobaczymy w Barcelonie. To kolejne firma, która wycofała się z udziału w MWC 2020 z powodu koronawirusa:

- Sony ściśle monitoruje rozwój sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, który Światowa Organizacja Zdrowia uznała 30 stycznia 2020 r. za globalne zagrożenie.
 
Ponieważ przywiązujemy najwyższą wagę do bezpieczeństwa naszych klientów, partnerów, mediów i pracowników, podjęliśmy trudną decyzję o wycofaniu się z udziału w targach MWC 2020 w Barcelonie w Hiszpanii.

Zobacz: Sony Xperia 5 Plus - szczegóły aparatu fotograficznego
Zobacz: PlayStation 5 potwierdzone. Poza tym Sony chwali się… samochodem elektrycznym

Nowe produkty mobile firmy Sony zostaną zaprezentowane podczas konferencji prasowej transmitowanej za pośrednictwem kanału Xperia na YouTube. Wydarzenie zaplanowane zostało na 24 lutego tego roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Nvidia, Sony

Przewiń w dół do następnego wpisu