DAJ CYNK

Koronawirus popsuł nie tylko MWC. Facebook i IBM nie wystąpią na innych konferencjach

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2015

Facebook odwołał konferencję z powodu koronawirusa z Wuhan

Zagrożenie infekcją koronawirusem z Wuhan pokrzyżowało plany wielu firmom. Targi telekomunikacyjne Mobile World Congress zostały odwołane, ale to nie koniec problemów. 

Organizatorzy MWC w Barcelonie nie mieli innego wyjścia. Z udziału w imprezie GSMA wycofali się kluczowi wystawcy, zaczynając od Amazonu, a kończąc na ZTE. 

Zobacz: Koronawirus a MWC 2020: LG wycofuje się z udziału w targach
Zobacz: Ericsson nie przyjedzie na MWC, by nie narażać pracowników na koronawirusa

Facebook i IBM też zmienili plany

Mobile World Congress to jedno z wielu wydarzeń branżowych, które zostały odwołane w obawie o bezpieczeństwo ludzi. 16 lutego miała się zacząć konferencja Accelerate 2020, organizowana przez firmę Fortinet – dostawcę oprogramowania zabezpieczającego. Accelerate 2000 także miała odbyć się w Barcelonie. 

Facebook również zmienił plany z powodu wirusa COVID-19. W dniach 9-12 marca firma miała gościć w San Francisco uczestników Global Marketing Conference. Do Moscone Center miały przyjechać 4 tysiące osób z branży. Facebook odwołał wydarzenie w obawie o zdrowie publiczne. Warto tu dodać, że Mark Zuckerberg przebywa obecnie w Europie, ale plan jego wizyty pozostaje bez zmian.

W dniach 24-28 lutego miała odbyć się także RSA Conference, poświęcona cyberbezpieczeństwu. Nie weźmie w niej udziału firma IBM – platynowy sponsor wydarzenia i jeden z ważniejszych prelegentów. IBMersi mieli mówić o ochronie miast przed ransomware, ale ich zdrowie i bezpieczeństwo jest dla firmy ważniejsze. W Stanach Zjednoczonych ryzyko zarażenia COVID-19 jest bardzo niskie, ale IBM woli dmuchać na zimne.

Zobacz: Kolejne firmy wycofują się z targów MWC 2020
Zobacz: 2000 iPhone'ów za darmo. Trafiły do pasażerów statku ogarniętego epidemią koronawirusa

Na RSA Conference nie przyjadą też przedstawiciele sześciu firm z Chin i jednej z Kanady. Organizatorzy zapewniają jednak, że wydarzenie odbędzie się zgodnie z planem. Podejmą dodatkowe kroki bezpieczeństwa, by chronić zdrowie uczestników, pochodzących głównie z USA.

Źródło tekstu: IBM, RSA, Facebook

Przewiń w dół do następnego wpisu