DAJ CYNK

Allegro ma się czego bać. Shopee wchodzi do Polski

Marian Szutiak

Wydarzenia

Allegro konkurencja Shopee Polska

Allegro może mieć powody do obaw, ponieważ do Polski wchodzi kolejna platforma zakupowa. Tym razem jest to Shopee z Singapuru.

Jak informuje Reuters, powołując się na dwa źródła chcące zachować anonimowość, platforma sprzedażowa Shopee wchodzi na polski rynek i obecnie rekrutuje sprzedawców. To pierwsza europejska ekspansja w handlu elektronicznym dla singapurskiej grupy technologicznej Sea Limited, wartej około 190 mld dolarów, która jest właścicielem Shopee. Gamingowe ramię grupy, Garena, jest już obecne na Starym Kontynencie.

Serwis wiadomoscihandlowe.pl informuje z kolei, że debiut Shopee w Polsce nastąpi jeszcze tej jesieni, a pod koniec września ruszy możliwość rejestracji przez sprzedawców. Na początek platforma uruchomi w naszym kraju specjalne promocje, które mają przyciągnąć jak najwięcej kupujących. Sprzedawcy przez pierwsze 6 miesięcy nie będą musieli płacić prowizji, natomiast kupujący mogą liczyć na darmową wysyłkę bez minimalnej wartości zamówienia.

Dodatkowo, od października 2021 roku do marca 2022 roku ma obowiązywać promocja, w ramach której Shopee przekaże sprzedawcom po 250 zł na kupony zniżkowe dla klientów. Otrzymają je sprzedawcy, którzy wystawią na Shopee.pl (Singapurczycy zarezerwowali już tę domenę), a w przypadku co najmniej 5% z nich wprowadzą rabat 10%.

Polska to nie jedyny kierunek ekspansji Shopee. Platforma przygotowuje się do wkroczenia do Indii, a na początku tego roku zaczęła podbijać Amerykę Łacińską.

Shopee kraje

Zobacz: Allegro zapowiada kolejne zmiany dla kupujących od 6 września
Zobacz: Płatności BLIKIEM na Allegro będą jeszcze wygodniejsze

W Polsce niekwestionowanym liderem wśród platform sprzedażowych od lat jest Allegro. Tej pozycji nie udało się skutecznie zagrozić takiemu amerykańskiemu gigantowi, jak eBay, o którym zapewne mało kto już pamięta, że działa w Polsce. Jest też Amazon.pl, a także OLX czy Aliexpress, z których Polacy chętnie korzystają. Czy wejście Shopee do Polski oznacza, że Allegro ma się czego bać? Odpowiedzcie na to pytanie za pomocą poniższej ankiety.

Ankieta
11%
11%
37%
32%
8%

Wszystkich głosujących: 1264

Źródło ankiety: Allegro ma się czego bać. Shopee wchodzi do Polski

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shopee

Źródło tekstu: Reuters, wiadomoscihandlowe.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu