DAJ CYNK

Orange: VoLTE i WiFi Calling w trzech kolejnych telefonach Xiaomi

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 20810

Orange: VoLTE i WiFi Calling w trzech kolejnych telefonach Xiaomi

Dwa miesiące temu Orange Polska ogłosił rozpoczęcie współpracy z Xiaomi nad wdrożeniem usług VoLTE i WiFi Calling w telefonach tej marki. Choć wielu powątpiewało, że w ogóle coś się ruszy w tej sprawie, to dziś operator ogłosił dostępność tych funkcji w trzech kolejnych telefonach marki.

W Orange usługi VoLTE i WiFi Calling dostępne są na smartfonach Apple, LG, Samsunga, Sony i Huawei, jednak Xiaomi pod tym względem odstawało od reszty. Przez ostatnie lata jedynym modelem z obsługą VoLTE był Xiaomi Mi 9 SE.

Zobacz: Orange z Xiaomi pracują nad uruchomieniem VoLTE i WiFi Calling

W listopadzie 2020 r. Orange i Xiaomi ogłosiły, że będą pracować nad pełnym wdrożeniem VoLTE i WiFi Calling w smartfonach marki. Pierwszy był Xiaomi Mi 10. Teraz doszły do niego kolejne trzy:

Jak zapewnia Wojtek Jabczyński, rzecznik Orange, operator wspólnie z producentem pracuje nad kolejnymi modelami.

VoLTE (Voice over LTE) to technologia transmisji połączeń głosowych wykorzystująca sieć 4G. Zapewnia błyskawiczne realizowanie połączeń, lepsze przenikanie do budynków przy wykorzystaniu pasma 800 MHz i gwarantuje wysoką jakość dźwięku w połączeniach głosowych. Zapewnia też równoległą możliwość korzystania z Internetu LTE podczas rozmowy.

WiFi Calling to usługa, dzięki której możliwe jest prowadzenie rozmów telefonicznych nawet przy braku zasięgu sieci komórkowej. Wystarczy, że telefon będzie połączony z dowolnym punktem Wi-Fi, dającym dostęp do Internetu. WiFi Calling wykorzystuje  technologię VoWiFi (Voice over WiFi).

Zobacz: Xiaomi Mi 10T Lite 5G: tani i dobry, a do tego z 5G
Zobacz: Xiaomi Mi 10 Lite 5G - przetestowaliśmy jeden z tańszych telefonów 5G
Zobacz: Najlepszy telefon do 1000 zł? Xiaomi Poco X3 NFC! Spróbuj zmienić moje zdanie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu