DAJ CYNK

Xiaomi Mi 11 Pro zadebiutuje w lutym 2021. Lepszy aparat i szybsze ładowanie

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5276

Xiaomi Mi 11 Pro zadebiutuje w lutym 2021

Po wczorajszej premierze Xiaomi Mi 11 wielu fanów marki zaczęło zapewne zadawać sobie pytanie – a co z wersją Xiaomi Mi 11 Pro? Okazuje się, że producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a lepiej wyposażony model pojawi się w lutym.

Pokazany wczoraj Xiaomi Mi 11 to świetnie wyposażony model z układem Snapdragon 888 i ekranem AMOLED QHD+, o ciekawej konfiguracji aparatów i obiecującym systemie audio Harman Kardon. Patrząc jednak krytycznie na niektóre elementy specyfikacji, można by oczekiwać jeszcze czegoś, a Xiaomi zawsze ma przecież modele Pro. Więc…?

Zobacz: Xiaomi Mi 11 – już po oficjalnej premierze. Ceny nie sa wysokie...
Zobacz: Xiaomi Mi 11 zalicza bardzo dobry start przedsprzedaży

Xiaomi Mi 11 Pro po Chińskim Nowym Roku

Jak wynika z informacji Digital Chat Station, Xiaomi Mi 11 Pro oczywiście powstanie, a jego premiery należy oczekiwać po święcie Chiński Nowy Rok, które w 2021 roku przypada na 12 lutego. Dokładna data tego wydarzenia nie została ujawniona, ale istnieje też duże prawdopodobieństwo, że nastąpi to podczas światowej premiery podstawowej wersji Xiaomi Mi 11.

Zobacz: Xiaomi MIUI 12.5 jest ładniejsze, szybsze i podobno bezpieczniejsze

Czy ten smartfon można ulepszyć?

Procesora o większej wydajności nie ma, również ekran robi świetne wrażenie, nieco słabszym punktem jest jednak sekcja aparatów. Jest tam co prawda główna matryca 108 Mpix, ale jest to model sprzed roku – Samsung ISOCELL HM1 – gdy tymczasem we wrześniu swoją premierę miały nowe sensory Samsunga z pikselami o rozmiarze 0,7 μm, a wśród nich znalazł się nowszy czujnik 108 Mpix – ISOCELL HM2. Zmniejszenie pikseli do rozmiaru 0,7 μm pozwala na montaż aparatów w bardziej płaskich obudowach, dodatkowo też czujnik HM2 wnosi kilka nowych rozwiązań, polepszających jakość obrazu.

Zobacz: Nowe matryce Samsunga z pikselami o rozmiarze 0,7 μm. Największą rozdzielczość ma ISOCELL HM2 108 Mpix

W Xiaomi Mi 11 dodatkowe aparaty mają rozdzielczość 13 Mpix (szerokokątny) i 5 Mpix (makro), widać więc, że nie jest to konfiguracja absolutnie topowa, szczególnie rzuca się w oczy brak teleobiektywu i zaawansowanych funkcji zoomu. W Xiaomi Mi 11 Pro należy więc oczekiwać usprawnień dotyczących tej części specyfikacji. 

Według Digital Chat Station drugim istotnym usprawnieniem ma być jeszcze szybsze ładowanie. W modelu  Xiaomi Mi 11 akumulator o pojemności 4600 mAh można zasilić ładowarką 55 W, podczas gdy w Xiaomi Mi 10 Ultra sprzed niemal pół roku znalazła się funkcja ładowania z teoretyczną mocą aż 120 W. Niewykluczone, że taki też układ zasilnia trafi do Xiaomi Mi 11 Pro. Inna możliwość to wdrożenia bezprzewodowego ładowania Mi Wireless Charging 80 W zamiast 50 W z Xiaomi Mi 11.

Zobacz: Xiaomi prezentuje bezprzewodowe ładowanie 80 W. Do połowy w 8 minut
Zobacz: Xiaomi Mi 10 Ultra ma ładowanie 120 W? Tylko w teorii, bo nawet nie zbliża się do tej mocy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Xiaomi

Źródło tekstu: GSM Arena, Digital Chat Station

Przewiń w dół do następnego wpisu