DAJ CYNK

Xiaomi prezentuje bezprzewodowe ładowanie 80 W. Do połowy w 8 minut

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Xiaomi prezentuje bezprzewodowe ładowanie 80 W.

Firma Xiaomi sypie ostatnio nowościami jedna po drugiej. W Polsce kilka dni temu odbyła się premiera smartfonów serii Xiaomi Mi 10T i innych, towarzyszących jej urządzeń marki, dziś z kolei miał miejsce światowy debiut technologii ładowania bezprzewodowego o mocy aż 80 W.

Xiaomi coraz bardziej przyspiesza ładowanie. Po przekroczeniu granicy mocy 100 W w ładowarkach przewodowych producent zaczął także intensywnie rozwijać technologię ładowania indukcyjnego. W marcu 2020 roku chiński producent wprowadził bezprzewodowe ładowanie 40 W, a sierpniu polepszył ten rekordowy wynik, gdy do masowej produkcji trafiła technologia pozwalająca bezprzewodowo ładować smartfony z mocą 50 W. Nastąpiło to równolegle z premierą topowego modelu Mi 10 Ultra, w którym z kolei standardowe ładowanie osiągnęło moc aż 120 W. To jednak nie było ostatnie słowo Xiaomi. 

Zobacz: Xiaomi prezentuje smartfon Mi 10 Ultra. Na pokładzie Snapdragon 865 i nawet 16 GB RAM-u

Dzisiaj firma Xiaomi zaprezentowała rozwiązanie Mi Wireless Charging 80 W. Dzięki ładowarce o takiej mocy bateria o pojemności 4000 mAh może zostać zasilona energią do 10% w 1 minutę, do 50% w 8 minut i 100% w zaledwie 19 minut.

To bardzo duże przyspieszenie. Dla porównania zeszłoroczna technologia bezprzewodowego ładowania Mi 30 W pozwalała naładować podobny akumulator do 50% w około 25 minut, a do 100% w 69 minut.

Zobacz: Xiaomi bije kolejny rekord i wprowadza ładowanie 100 W
Zobacz: Xiaomi prezentuje ładowarkę samochodową o mocy 100 W

Producent nie ujawnił, kiedy ładowanie Mi Wireless Charging 80 W zadebiutuje w smartfonach, ale należy się spodziewać, że trafi do jednego z przyszłych flagowców. 

Jak działa nowa technologia Xiaomi, można zobaczyć na poniższym wideo. Do nagrania wykorzystano zmodyfikowany Xiaomi Mi 10 Pro.

Zobacz: Ładowarka 125 W Realme trafi do Europy
Zobacz: OPPO wprowadza szybkie ładowanie 125 W, bezprzewodowe AirVOOC 65 W i miniładowarkę SuperVOOC 50 W

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu