DAJ CYNK

Xiaomi bije kolejny rekord i wprowadza ładowanie 100 W

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8316

Xiaomi bije kolejny rekord i wprowadza ładowanie 100 W

Jaka technologia ładowania jest najszybsza? 65 W w smartfonie Oppo? Tak, ale już niedługo. Xiaomi zapowiedziało wprowadzenie wydajniejszego rozwiązania - Super Charge Turbo o mocy 100 W. Dzięki niemu cyfry informujące o stanie naładowania zmieniają się w oczach.

O szybkim ładowaniu 100 W firma Xiaomi mówiła już ponad pół roku temu, gdy zaczynała prace nad tym rozwiązaniem, Najwyraźniej dobiegły one końca, bo producent opublikował w serwisie Weibo grafikę promocyjną Super Charge Turbo 100 W. Tego typu plakaty w przypadku Xiaomi oznaczają tylko jedno: „mamy produkt, niedługo premiera”.

Chińscy producenci w ostatnich miesiącach intensywnie pracują nad technologiami umożliwiającymi coraz szybsze ładowanie smartfonów, chociaż na tym polu największe osiągnięcia ma dotąd firma Oppo. Niedawno miała miejsce premiera nowych wariantów ładowania VOOC, a także smartfonu Oppo Reno Ace z ładowaniem 65 W. Teraz jednak - wszystko na to wskazuje - na prowadzenie wysunie się Xiaomi.

Zobacz: Oppo wprowadza trzy nowe technologie szybkiego ładowania baterii VOOC
Zobacz: Oppo szykuje mocne uderzenie: nowe smartfony, jeden z SuperVOOC 65 W


Super Charge Turbo pozwala naładować do pełna smartfon z akumulatorem 4000 mAh w 17 minut! Dziesięć minut mniej potrzeba, by doładowywać smartfon do 50% i są tu już czasy niemal rewolucyjne, które w niedalekiej przyszlości mogą zmienić codzienne przyzwyczajenia użytkowników smartfonów.

Pozostaje tylko pytanie - kiedy i jaki smartfon otrzyma jako pierwszy Super Charge Turbo? Tego możemy się tylko domyślać, chociaż wiele przemawia za Mi Mix 4. Xiaomi ma zwyczaj ujawniania swoich informacji stopniowo, najczęściej właśnie za pomocą wpisów na Weibo. Pozostaje więc czekać, aż producent odsłoni większy rąbek tajemnicy.

Zobacz: Oppo Reno Ace - debiutuje smartfon z bardzo szybkim ładowaniem 65 W
Zobacz: Vivo zapowiada technologię szybkiego ładowania Super FlashCharge o mocy 120W

Poniżej pierwsza filmowa zapowiedzieć, sprzed 7 miesięcy, która demonstrowała możliwości szybkiego ładowania 100 W.

Źródło zdjęć: Xiaomi

Źródło tekstu: Gizchina

Przewiń w dół do następnego wpisu