DAJ CYNK

Oppo wprowadza trzy nowe technologie szybkiego ładowania baterii VOOC

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5864

SuperVOOC 2.0, Wireless VOOC 30 W i VOOC 4.0

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, firma Oppo opracowała nowe wersje super szybkiego ładowania VOOC. Teraz producent ujawnił je oficjalnie. To SuperVOOC 2.0, Wireless VOOC 30 W i VOOC 4.0. Nowości te stworzone zostały m.in. z myślą o urządzeniach 5G.

Zobacz: Oppo szykuje mocne uderzenie: nowe smartfony, jeden z SuperVOOC 65 W
Zobacz: Szybkie ładowanie VOOC udostępnione kolejnym producentom

Technologia SuperVOOC 2.0, która zadebiutuje w zapowiedzianym smartfonie Oppo Reno Ace, jest w stanie w pełni naładować baterię o pojemności 4000 mAh w zaledwie 30 minut. SuperVOOC 2.0 65 W osiąga tak dobry rezultat dzięki odpowiedniemu dostosowaniu i optymalizacji sprzętu, oprogramowania oraz algorytmów sterujących całym procesem. Technologia jest kompatybilna wstecznie z technologiami SuperVOOC i VOOC Flash Charge.  

W SuperVOOC 2.0 zastosowano elementy półprzewodnikowe z azotku galu (GaN), dzięki czemu udało się skrócić czas ładowania i zmniejszyć ładowarkę. Jak zapewnia producent, wprowadzone rozwiązania redukują jednocześnie nagrzewanie się baterii i ładowarki. Z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie podczas ładowania inżynierowie Oppo zastosowali pięć kontrolnych punktów ochronnych w ładowarce, przewodzie i złączach

Zobacz: Debiutuje Oppo A1k z dużą baterią za 599 zł
Zobacz: Będą trzy telefony z serii Oppo Reno 2. Oto ich specyfikacja i ceny

Z kolei bezprzewodowy VOOC 30 W sprawia, że indukcyjne ładowanie VOOC dorównuje przewodowemu pod względem szybkości. Umożliwia całkowite uzupełnienie zapasu energii w baterii o pojemności 4000 mAh w ciągu 80 minut. Technologia ta jest kompatybilna ze standardem Qi i umożliwia także pracę z mocą 5 W lub 10 W.  Z myślą o bezpieczeństwie firma Oppo zastosowała kilka rozwiązań sprzętowych zapobiegających przegrzaniu, wprowadziła technologię HVDC oraz funkcję wykrywania ciał obcych, która natychmiast zatrzymuje ładowanie po wykryciu przez płytkę ładującą innych przedmiotów metalowych.

SuperVOOC 2.0, Wireless VOOC 30 W i VOOC 4.0

Natomiast technologia VOOC 4.0 została całkowicie zmodernizowana w porównaniu do poprzedniej i będzie dostępna np. w OPPO K5. Dzięki większej mocy ładowania w porównaniu do VOOC 3.0, VOOC 4.0 umożliwia uzupełnienie zapasu energii baterii o pojemności 4000 mAh do poziomu 67% w 30 minut, a do 100% - w 73 minuty, czyli o 12% szybciej niż w poprzedniej generacji. Udoskonalony algorytm VFC skraca czas uzupełniania ostatnich 10% pojemności baterii. Inżynierom firmy Oppo udało się też zmniejszyć wewnętrzną rezystancję całego układu ładowania i narastanie ciepła dzięki zastosowaniu nowej konstrukcji ładowarki i ogniw baterii. Temperaturę można utrzymać na odpowiednim poziomie nawet podczas korzystania gier w trakcie ładowania.

VOOC 4.0 może być kompatybilna ze wszystkimi protokołami szybkiego ładowania przed VOOC 3.0 i osiągać moc pełnego ładowania 5 V/4 A (20 W).

Zobacz: OPPO dla mobilnych graczy - technologia Game Color Plus i podwójne Wi-Fi
Zobacz: OPPO pracuje nad smartwatchem z… rozwijanym ekranem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Oppo

Przewiń w dół do następnego wpisu