DAJ CYNK

Szybkie ładowanie VOOC udostępnione kolejnym producentom

29.07.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4664

Ważne 0

0

Firma OPPO poinformowała o podpisaniu umowy, w której udziela licencji na super szybkie ładowanie w technologii VOOC ośmiu innym firmom, w tym producentom urządzeń i układów. Tym samym szansa na spopularyzowanie tego rozwiązania staje się jeszcze większa. Użytkownicy smartfonów OPPO będą też mieli większy wybór akcesoriów.

Zobacz: Nowy smartfon OPPO z „wodospadowym ekranem”
Zobacz: Xiaomi Super Charge Turbo zawstydzi Super Vooc Oppo. Smartfon naładujemy w 17 minut

Przedstawiciele OPPO już w zeszłym roku zapowiadali, że ich dążeniem jest, by z VOOC mogła korzystać cała branża. Wtedy też zawarto umowy licencyjne z sześcioma producentami, teraz doszło ośmiu kolejnych. Wszystkie to firmy z Chin: Anke Innovation Technology, Angbao Electronics, Hangzhou Shilan Microelectronics, Lilinda Technology Group, Ningbo Bull Digital Technology, Shenzhen Renqing Excellence Investment, Shenzhen Shishang Exhibition Technology i Core Sea Technology.

Nie są to rozpoznawalni gracze rynku mobilnych technologi, ale pamiętajmy, że nawet najwięksi producenci korzystają z części i komponentów dostarczanych przez mniejszych dostawców. Mniejsze firmy tego typu są także producentami akcesoriów, w tym przypadku ładowarek.

Zobacz: 10 minut od 0 do 40%? Oto jak działa technologia ładowania Super VOOC firmy Oppo
Zobacz: Oppo zaprezentował ładowarkę samochodową Super VOOC. Jej maksymalna moc to 50 W

W sumie więc technologia szybkiego ładowania VOOC udostępniona została 14 zewnętrznym producentom. Opracowane przez OPPO rozwiązanie jest też licencjonowane do należącej do tej samej grupy kapitałowej marki vivo. Dyrektor zarządzający działem patentów w OPPO, Feng Ying, zapowiedział, że na tym nie koniec - w przyszłości licencje będą udzielane kolejnym firmom, w tym producentom ładowarek i chipsetów.

Szybkie ładowanie VOOC to własne rozwiązanie OPPO. Są trzy odmiany tej technologii, implementowane w różnych smartfonach tej marki. Najbardziej wydajnym wariantem jest SuperVOOC o mocy 50W. Korzystając z niego, można w 10 minut naładować urządzenie do poziomu 40%. Tyle wystarczy, by smartfon mógł dotrwać do końca dnia, gdy będzie wcześniej intensywnie używany. Natomiast pełne zasilenie akumulatora nastąpi po 35 minutach.  SuperVOOC znajdziemy w modelu OPPO Find X, w innych smartfonach stosowane są także rozwiązania VOOC 2.0 i VOOC 3.0.

Źródło tekstu: Gizmochina

Przewiń w dół do następnego wpisu