DAJ CYNK

OPPO pracuje nad smartwatchem z… rozwijanym ekranem

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8592

Wielcy producenci nie ustają  w próbach stworzenia smartfonu z elastycznym lub rozwijanym ekranem, a szczególnie intensywnie pracuje nad tym Samsung. Okazuje się, że ten kierunek rozwoju urządzeń interesuje także OPPO, chociaż chińska firma idzie w trochę inną stronę - elektroniki noszonej.

Zobacz: Samsung Galaxy Fold przeszedł wszystkie testy, ale nie wiadomo kiedy wróci
Zobacz: Samsung Galaxy Fold został przeprojektowany, już się nie łamie

Do sieci trafiły szczegóły patentu, który zdradza próby wykorzystania przez OPPO elastycznego i rozwijanego ekranu do konstrukcji smartwatcha.  Patent nie jest nowy, bo pochodzi z 2018 roku. Złożony został przez przedstawicieli OPPO w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) i opisywał projekt „noszonego urządzenia elektronicznego”. Dopiero teraz jednak projekt został ujawniony dzięki holenderskiemu serwisowi LetsGoDigital. Jak bywało już wcześniej, graficy  LetsGoDigital przygotowali własne wizualizacje bazujące na rysunkach dołączonych do patentu OPPO.

Jak wynika ze szkiców, projektanci OPPO wyobrazili sobie taki smartwatch jako urządzenie o kwadratowej kopercie osadzonej na zwykłym pasku  średniej szerokości. Co jednak najciekawsze, ekran można odciągnąć w bok, by powierzchnia wyświetlacza zwiększyła się nawet trzykrotnie. Jednocześnie odpowiedniej przemianie ulegnie interfejs zegarka, który wyświetli na przykład dodatkowe ikony lub widżety.

Zobacz: Nowy patent Samsunga. Rozsuwany Galaxy S11?
Zobacz: Przyszłość okularów AR Apple'a niepewna, Samsung zgłasza wniosek patentowy ze swoimi

Przypomina to projekty Samsunga, tyle że u Koreańczyków tak miały działać ekrany smartfonów. Elastyczny wyświetlacz w projekcie OPPO, podobnie jak u Samsunga, nawijany jest na rolkę umieszczoną wewnątrz obudowy. Drugi wariant tego samego pomysłu to elastyczny ekran składany jak kartki papieru.

Na szkicach koperta zegarka po złożeniu jest nieznacznie szersza niż jego pasek, więc w takiej formie urządzenie powinno zapewniać pełną wygodę noszenia na co dzień. Wątpliwość budzi jednak kwestia zasilania dla tak dużego ekranu, zwijanego do niewielkiej koperty smartwatcha.

Zobacz: Szalone Patenty Samsunga - kolejny odcinek serialu
Zobacz: Jaki będzie następny iPad? Z modemem 5G i… elastycznym ekranem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: LetsGoDigital

Przewiń w dół do następnego wpisu