DAJ CYNK

Jaki będzie następny iPad? Z modemem 5G i… elastycznym ekranem

05.07.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5043

Ważne 0

0

Rewolucja 5G staje się faktem na naszych oczach i już żaden producent nie może lekceważyć tego kierunku rozwoju technologii. Wiadomo, że Apple pracuje nad iPhone’em z obsługą 5G, którego premiera spodziewana jest w przyszłym roku. Modem sieci piątej generacji otrzyma także jeden z kolejnych modeli iPada, ale nie tylko to. Według opinii analityków Apple pracuje także nad tabletem z wyginanym ekranem.

Sieci 5G jeszcze mogą wydawać się pewną abstrakcją, ale producenci już teraz muszą dostosować swoje projekty i linie produkcyjne do jej wymogów. W tym kontekście nie dziwią informacje, że również Apple zamierza zapewnić obsługę tego standardu w swoich iUrządzeniach. Producent współpracuje tutaj z Qualcommem, którego istniejący lub przyszły chipset 5G zapewni działanie 5G w iPhone’ach. Premiera zapowiedziana jest na rok 2020, gdy operatorzy wprowadzą więcej działających ofert piątej generacji.

Zobacz: WWDC 2019: iPadOS - tablety Apple'a z własnym systemem operacyjnym
ZobaczSprzedaż komputera Microsoft Surface Studio 2 w Polsce rusza już 7 lutego. To nie jest maszyna dla zwykłych śmiertelników

Taką samą strategię Apple przyjmuje wobec iPadów, ale w tym przypadku pojawił się jeszcze inny problem – kiełkujący rynek urządzeń z elastycznymi lub dwuczęściowymi ekranami. Poza Samsungiem i firmą Huawei chce do niego dołączyć także Microsoft. W 2020 roku należy spodziewać się premiery rozkładanego tabletu Surface Centaurus - prace nad tym urządzeniem już trwają i przechodzą fazę wczesnych prototypów. Apple zamierza uprzedzić tę premierę.

Skąd taki wniosek? Sformułował go analityk Jeff Lin z IHS Markit, który znany jest z dobrych, własnych źródeł z okolic Apple i w swoich prognozach bierze pod uwagę takie czynniki, jak łańcuchy dostaw czy umowy zawierane z producentami określonych komponentów. Tym razem Jeff Lin twierdzi, że Apple pracuje nad własnym składanym urządzeniem, giętkim iPadem, który po rozłożeniu będzie miał rozmiar zbliżony do Macbooka. Model ten ma być napędzany przyszłą generacją procesorów z serii A i zapewni jednocześnie łączność 5G. Opracowanie takiej konstrukcji to ruch wyprzedzający działania Microsoftu, ale nie tylko – moda na elastyczne ekrany może wkrótce przebiegać równoległym torem do rozwijającej się technologii sieci piątej generacji. Niedocenienie tych trendów mogłoby się dla Apple okazać katastrofalne.

Zobacz: Premiera Apple Watch Series 5 odbędzie się 10 lub 11 września. Oto czego możemy się spodziewać
Zobacz: Apple iPad Pro z Face ID i USB-C jeszcze mocniejszy niż dotychczas

Pomysł na rozkładanego iPada nie jest zresztą czymś zupełnie nowym. Poniżej wideo przedstawiające koncepcyjny projekt elastycznegoo tabletu Apple przygotowany przez jednego z fanów marki.

 

Źródło zdjęć: YouTube

Źródło tekstu: PhoneArena

Przewiń w dół do następnego wpisu