DAJ CYNK

Nowy patent Samsunga. Rozsuwany Galaxy S11?

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Futurystyczne patenty Samsunga to ciągnący się od dawna serial, w którym nowe odcinki ukazują się ze stałą regularnością. W sieci pojawiły się rysunki i bazujące na nich wizualizacje, które przedstawiają jeden z takich projektów. Niewykluczone, że tak będzie wyglądał Galaxy S11.

Do najnowszego patentu Samsunga dotarł holenderski serwis LetsGoDigital, który specjalizuje się już w wyławianiu takich perełek w dokumentacji Samsunga, a następnie przygotowuje na podstawie szkiców własne rendery, przedstawiające możliwy wygląd urządzenia. W tym przypadku chodzi o patent, który firma Samsung Electronics złożyła w koreańskim urzędzie patentowym KIPO  pod koniec 2018 roku. Wniosek został zatwierdzony pod koniec maja 2019 roku, a 24 czerwca został oficjalnie opublikowany, jednak dopiero teraz doczekał się prezentacji w mediach.

Patent zilustrowany jest 14 szkicami i mimo że brakuje wszystkich szczegółów pokazujących dokładny mechanizm działania urządzenia, LetsGoDigital stworzyło jego wizualizacje i twierdzi, że tak może wyglądać Galaxy S11. Oczywiście nie ma się co przywiązywać do tej wizji - to nie pierwsze tego rodzaju spekulacje.

Zobacz: Samsung patentuje nowy kształt telefonu. Czy tak będzie wyglądał Galaxy S11?
Zobacz: Szalone Patenty Samsunga - kolejny odcinek serialu

W najnowszym patencie Samsunga widać urządzenie, które w stanie wyjściowym wygląda, jak standardowy smartfon o nieco może kanciastej sylwetce i sporej grubości, za to z niewielkimi ramkami i zaokrąglonymi brzegami wyświetlacza. Urządzenie można jednak powiększyć, odciągając ekran w prawą stronę, w czym pomaga rodzaj prowadnicy na górnej i dolnej krawędzi obudowy. W ten sposób powierzchnia wyświetlacza zwiększa się dwa razy

Zobacz: Samsung Galaxy Buds z wymienną baterią? Producent składa wniosek patentowy
Zobacz: Przyszłość okularów AR Apple'a niepewna, Samsung zgłasza wniosek patentowy ze swoimi

Z udostępnionych szkiców nie wynika, jak wygląda wewnętrzny mechanizm powiększający ekran, ale bardzo przypomina to wcześniejszy projekt obudowy, w której wewnątrz ukryta była rolka. Na tę rolkę nawijał się elastyczny ekran, a ekran powiększał się równocześnie na obie strony. Tym razem jednak urządzenie wygląda na bardziej poręczne - poprzedni projekt pasowałby do jednej z bocznych linii urządzeń Samsunga, może nawet tabletu, gdy tymczasem prezentowany dziś patent może - jak twierdzi LetsGoDigital - być wykorzystany do stworzenia Galaxy S11

Zapewne to przedwczesna prognoza, ale faktem jest, że w tej chwili rynek urządzeń mobilnych dochodzi do kolejnego, rewolucyjnego etapu, w którym elastyczne ekrany odegrają kluczową rolę. Producent, który jako pierwszy dostarczy na masowy rynek wykonany według takiego pomysłu smartfon, zdobędzie ogromną przewagę nad konkurencją. Samsungowi na razie nie wyszło to z modelem Galaxy Fold, ale widać, że koreański gigant na tym nie poprzestaje.

Zobacz: Samsung Galaxy Fold został przeprojektowany, już się nie łamie
Zobacz: Samsung patentuje nowy sposób składania urządzenia z elastycznym ekranem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LetsGoDigital, Samsung

Źródło tekstu: LetSGoDigital