DAJ CYNK

Samsung Galaxy Buds z wymienną baterią? Producent składa wniosek patentowy

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7902

Słuchawki bezprzewodowe Samsung Galaxy Buds to oczywisty konkurent dla Apple Air Pods. Koreańczycy mają jednak pomysł jak dodatkowo wyróżnić swój produkt, czego dowodem jest ostatni wniosek patentowy.

Jak podaje serwis Patently Mobile, do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych wpłynął niedawno wniosek Samsunga dotyczący słuchawek bezprzewodowych z wymienną baterią. Oczywiście sam wniosek nie stanowi gwarancji, że faktycznie zobaczymy gotowy produkt, ale mamy szansę przyjrzeć się temu ciekawemu pomysłowi.

Zobacz: Wiosenna premiera Apple'a - mata ładująca AirPower. Słuchawki AirPods 2 też są już w drodze

Ciekawostką może być fakt, że wymiana baterii w słuchawkach ma być możliwa bez konieczności przerywania odtwarzania. Na powyższej ilustracji widać dokładnie gniazdo S1, w którym znajduje się przypominająca monetę bateria (18) oraz przycisk oznaczony liczbą 92, który poza kontrolowaniem samych słuchawek służy też do wymiany ogniwa zasilającego akcesorium.

Zobacz: Słuchawki Samsung Galaxy Buds wchodzą na polski rynek

Kolejnym nieoczekiwanym dodatkiem jest obecność gniazda słuchawkowego 3,5 mm. Oczywistym celem takiego rozwiązania jest możliwość pracy przewodowej, przykładowo w domu lub biurze. W ten sposób zostawiamy sobie nieco więcej energii w zasilaniu bateryjnym do wykorzystania w trakcie podróży. Brzmi to całkiem ciekawie, ale na ostateczne efekty przyjdzie nam pewnie jeszcze nieco zaczekać.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Samsung, Patently Mobile

Źródło tekstu: Android Community

Przewiń w dół do następnego wpisu