DAJ CYNK

Wiosenna premiera Apple'a - mata ładująca AirPower. Słuchawki AirPods 2 też są już w drodze

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4349

Mata ładująca Apple Air Power przestaje być legendą. Jej premiera odbędzie się na wiosnę. Na słuchawki AirPods 2 poczekamy trochę dłużej. Zmian wizualnych nie będzie, za to ich cena wzrośnie.

Legendarna mata ładująca Apple AirPower

Zacznijmy od sprawy, która ciągnie się już nie miesiącami, a już prawie 1,5 roku. Mata ładująca Apple AirPower została zapowiedziana w 2017 roku i do dzisiaj nie trafiła na rynek. Urządzenie ma pozwolić na bezprzewodowe ładowanie iUrządzeń. Wystarczy na nią położyć iPhone'a, Apple Watcha lub pokrowiec od słuchawek AirPods i zostanie on naładowany.

Jak się okazało, Apple sam sobie stworzył przeszkodę niemal nie do przeskoczenia, ponieważ każde z wymienionych urządzeń zostało wyposażone w inny standard bezprzewodowego ładowania. Zapewne po to, żeby do każdego użytkownik musiał kupić oddzielną ładowarkę. Podczas gdy firma chciała połączyć je w jedną, pojawiły się komplikacje.

Zobacz: Brawo Apple! Ruszyła produkcja ładowarki Apple AirPower

Apple pracuje obecnie nad ekskluzywnymi funkcjami dla swojej maty ładującej, które będą dostępne iUrządzeniach wraz z aktualizacja systemu do iOS 13.

Mata ładująca Apple AirPower ma kosztować 150 dolarów i zadebiutuje wiosną. Ale cały czas jestem przekonany, że w Polsce nie kupimy jej za mniej niż 1000 zł.

Apple AirPods 2 w starych szatach

Zmiany w słuchawkach Apple'a mogą być niewidoczne gołym okiem. Wygląd słuchawek pozostanie bez zmian, ale ich obudowa zostanie wykonana z innego materiału. Ma to być coś zbliżonego do tylnego panelu smartfonów Google Pixel 3, dzięki czemu mają mieć mniej śliską powierzchnię. Z tego samego materiału ma być wykonany również pokrowiec na słuchawki. AirPods 2 mają być wyposażone w szereg nowych sensorów, wśród których wymieniany jest pulsometr.

Nowe funkcje, lepsza obudowa, ale już akumulator ma pozostać bez zmian w stosunku do obecnej generacji słuchawek. To jednak nie będzie przeszkadzać w podniesieniu ich ceny, która ma wynosić 199 dolarów. Data premiery słuchawek nie jest jeszcze znana i możliwe, że pojawią się dopiero jesienią, wraz z nowych iPhone'ami.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: mysmartprice; digitimes; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu