DAJ CYNK

Samsung patentuje nowy kształt telefonu. Czy tak będzie wyglądał Galaxy S11?

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 24335

Samsung rozważa radykalną zmianę w wyglądzie swoich telefonów, o czym świadczy uzyskany ostatnio patent. Wniosek w tej sprawie koreański koncern złożył Światowej Organizacji Własności Intelektualnej w ubiegłym roku.

Na podstawie szkiców zamieszczonych we wniosku patentowym, serwis LetsGo Digital przygotował rendery, pokazujące możliwy kształt nadchodzących smartfonów Samsunga. Być może tak będzie wyglądał Galaxy S11, który powinien zostać zaprezentowany w 2020 roku. To jednak póki co tylko przypuszczenie, nie mające żadnego potwierdzenia.

Zobacz: Samsung patentuje nowy sposób składania urządzenia z elastycznym ekranem

Z opublikowanych grafik wynika, że powstały na podstawie patentu telefon będzie miał ekran nie tylko zagięty na bokach, jak to ma miejsce na przykład w smartfonach Galaxy S10 i Galaxy S10+, ale także na górze i na dole. Z wyświetlaczem ma być zintegrowany czytnik linii papilarnych, co zostało już zastosowane w ostatnich flagowcach koreańskiego producenta. Samsung chce jednak pójść o krok naprzód i schować pod powierzchnią panelu AMOLED również obiektyw przedniego aparatu fotograficznego oraz czujniki. Nad podobnym rozwiązaniem pracują już firmy Oppo i Xiaomi.

Zobacz: Oppo i Xiaomi chwalą się przednimi aparatami pod wyświetlaczem

Tylny aparat fotograficzny ma się składać z obiektywów umieszczonych pionowo, co ma zostać uskutecznione już w przypadku nadchodzącego smartfonu Galaxy Note10. Patent przewiduje jednak umieszczenie ich na środku, podobnie jak to miało już miejsce w Samsungu Galaxy S9+, a także w kilku innych modelach koreańskiej firmy. Na uwagę zasługuje również obecność tylko jednego przycisku, prawdopodobnie służącego do włączania smartfonu. O gnieździe audio Jack 3,5 mm również możemy zapomnieć.

Zobacz: Samsung Galaxy Note10 z układem Exynos w nowej technologii. Odpowiednik Snapdragona 865

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LetsGo Digital

Źródło tekstu: LetsGo Digital

Przewiń w dół do następnego wpisu