DAJ CYNK

Samsung Galaxy Note10 z układem Exynos w nowej technologii. Odpowiednik Snapdragona 865

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6826

Koreańskie media donoszą, że Samsung prowadzi zaawansowane negocjacje z Qualcommem nad produkcją układu Snapdragon 865 w procesie litograficznym 7nm drugiej generacji (EUV). W tej samej technologii powstaje już rzekomo autorski Exynos na potrzeby modelu Galaxy Note10.

Samsung Galaxy Note10, którego zobaczymy w sierpniu może być jednym z pierwszych telefonów, którego procesor będzie bazować na litografii 7 nm drugiej generacji (EUV). Wiemy już, że chodzi o autorskiego Exynosa 9825. Koreańczycy mają też chrapkę na Snapdragona 865, czego dowodem są zaawansowane negocjacje z Qualcommem. Warto przypomnieć, że poprzednia generacja, czyli Snapdragon 855 przeszła Samsungowi koło nosa - w produkcję zaangażowała się firma TSMC.

Zobacz: Galaxy Note10 i Note10 Pro będą miały akumulatory o pojemności 4170 mAh

W porównaniu z układem z Galaxy Note9, Exynos 9825 stworzony w litografii 7 nm EUV może mieć o 40 proc. mniejszą powierzchnię, przy jednoczesnym wzroście wydajności o 20 proc. i redukcji zapotrzebowania na energię o nawet 50 proc. Z kolei produkcja Snapdragona 865 może rozpocząć się dopiero pod koniec tego roku, zatem w sierpniu czeka nas przynajmniej jeden wariant Galaxy Note10 z dobrze znanym Snapdragonem 855.

Zobacz: Samsung Galaxy Note10 z wolniejszym ładowaniem. Zamiast 45W ma być tylko 25W

Źródło zdjęć: @onleaks

Źródło tekstu: Phone Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu