DAJ CYNK

Oppo i Xiaomi chwalą się przednimi aparatami pod wyświetlaczem

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5012

Skanery odcisków palców pod wyświetlaczami zaczynają się zadomawiać w telefonach. Teraz pora na przednie aparaty, które z powodzeniem można schować pod ekranem, czego dowodzą ostatnie prototypy Oppo i Xiaomi.

Producenci telefonów mają różne sposoby na wyeliminowanie wcięcia w ekranie, na którym zazwyczaj znajduje się przedni aparat. Widzieliśmy już konstrukcje wysuwane z obudowy czy odwracane. Zdarzają się też średnio estetyczne otwory w wyświetlaczach. Tymczasem Oppo i Xiaomi udowadniają, że obiektyw przedniego aparatu z powodzeniem da się schować pod wyświetlaczem, podobnie jak skaner odcisków palców.

Zobacz: Xiaomi Mi 9 z baterią 9900 mAh. Coś dla miłośników nietypowych konstrukcji

Prototyp Oppo w momencie aktywacji przedniego aparatu zaznacza miejsce, w którym pod wyświetlaczem umieszczono obiektyw. Osoba wykonująca zdjęcie dodatkowo przykrywa go palcem, aby uwiarygodnić prawdziwość projektu. Zaledwie kilka godzin po opublikowaniu przez Oppo materiału o przednim aparacie pod ekranem, swoją odpowiedź przygotowało Xiaomi.

Zobacz: Oppo Reno 10x Zoom debiutuje na polskim rynku. W przedsprzedaży dostaniemy słuchawki

Obecność działających prototypów daje nam nadzieję, że jeszcze w drugiej połowie roku możemy zobaczyć na rynku pierwsze smartfony z przednim aparatem pod wyświetlaczem. W mojej opinii będzie to najlepsze rozwiązanie pod względem trwałości konstrukcji. Trudno mi na razie uwierzyć, że mechanizm wysuwania lub obracania będzie w stanie wytrzymać przez cały czas użytkowania urządzenia. Z kolei wcięcie na górze i otwory na obiektyw to tylko rozwiązanie przejściowe.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: PocketNow

Przewiń w dół do następnego wpisu