DAJ CYNK

Xiaomi Mi 9 z baterią 9900 mAh. Coś dla miłośników nietypowych konstrukcji

03.06.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 50813

Ważne 0

0

Jeden z chińskich sprzedawców w swoim sklepie internetowym oferuje nietypową konstrukcję smartfonu Xiaomi Mi 9. Został on powiększony o dodatkowy akumulator, dzięki czemu konstrukcja dysponuje ogniwami o łącznej pojemności 9900 mAh.

W standardzie Xiaomi Mi 9 jest wyposażony w akumulator o pojemności 3300 mAh, a grubość obudowy to 7,61 mm, przy 173 gramach masy całkowitej. Czas działania na pojedynczym ładowaniu nie jest mocną stroną smartfonu. Podczas normalnego użytkowania codzienne ładowanie jest tutaj w pełni normalne.

Zobacz: Test Xiaomi Mi 9. Xiaomi lepsze, szybsze, a przede wszystkim dużo tańsze

Na chińskiej stronie internetowej Tabasco pojawił się Mi 9 z akumulatorem o pojemności 9900 mAh. Jak to możliwe? Pierwszą myślą może być tutaj coś na kształt modułowej konstrukcji, jak w Moto Z i np. dodanie modułu z drugim akumulatorem. Producent tego wariantu przekonuje jednak, że za sprawą Magicznej Zmiany akumulator smartfonu został zamieniony na większy. Zmiana podniosła masę smartfonu o 60 gramów, a obudowa stała się grubsza o 3,4 mm. To trzeba przyznać, są bardzo dobre rezultaty.

Zobacz: Xiaomi prezentuje nowego laptopa. RedmiBook 14 nie powala estetyką, ale zachęca ceną

Takie rozwiązanie, choć może wydawać się korzystne, jest niebezpieczne. Nie wiadomo co w takiej sytuacji z gwarancją, bo jak wiadomo wymiana akumulatora na własną rękę jest równoznaczne z jej utratą. Nie wiadomo też, jakie szybkości ładowania obsługuje Mi 9 po modyfikacji oraz czy działa w nim moduł bezprzewodowego ładowania. Mimo wszytko, chętnych na zakup nie brakuje i sklep zaczął otrzymywać pierwsze zamówienia.

Zobacz: Redmi Note 7: w 129 dni Xiaomi sprzedał 10 mln telefonów z tej serii
Zobacz: Postawiliśmy z Orange nadajnik. Zobacz jak to się robi
Zobacz: Powstała polska wersja strony Zrozumieć PEM, przygotowanej przez Światową Organizację Zdrowia

Źródło tekstu: Gizmochina; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu