DAJ CYNK

OPPO dla mobilnych graczy - technologia Game Color Plus i podwójne Wi-Fi

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6927

Podczas targów gier ChinaJoy w Szanghaju firma OPPO zaprezentowała dwie technologie stworzone z myślą o mobilnych graczach: Game Color Plus umożliwiającą  bardzo realistyczne, rozszerzone obrazowanie i Dual Wi-Fi, która znacznie poprawia jakość połączenia z siecią. 

Jak przekonuje OPPO, dzięki jego nowym rozwiązaniom użytkownicy będą mogli cieszyć się lepszą jakością obrazu, szybszym i bardziej stabilnym połączeniem z internetem oraz płynnym przełączaniem się między sieciami bezprzewodowymi, co znacznie wpłynie na wrażenia podczas mobilnego grania.

Zobacz: Nowy smartfon OPPO z „wodospadowym ekranem”
Zobacz: OPPO buduje nowoczesny dział R&D, centrum jak z filmu science-fiction

OPPO Game Color Plus

Technologia Game Color Plus, która gwarantuje lepszą jakość obrazu w grach na telefony komórkowe, to owoc współpracy OPPO i Qualcomma. Rozwiązanie to wykorzystuje autoadaptacyjną technologię Snapdragon Elite Gaming - czyli zestaw funkcji, które mają  poprawiać warstwę wizualną gier - w szczególności widoczność detali, nasycenie kolorów i kontrast obrazu.

Game Color Plus pozwala również na precyzyjne ustawienie graficznej prezentacji gry, by dokładniej dostosować obraz do ekranów smartfonów OPPO i uzyskać w efekcie uzyskać lepsze wrażenia wizualne. Firmy pracowały razem także nad interfejsem użytkownika, ustawianiami parametrów, poprawianiem błędów, testowały wydajność itd. OPPO jako pierwsze zaimplementuje Game Color Plus w swoich smartfonach.

Zobacz: Asus ROG Phone 2 oficjalnie: na wyposażeniu ekran 120 Hz HDR oraz Snapdragon 855 Plus
Zobacz: iQOO Pro 5G - gamingowy smartfon z 5G już w sierpniu

Na obrazku otwierającym artykuł znajduje się porównanie jakości obrazu w grze PUBG MOBILE. Po lewej stronie widok po włączeniu funkcji Game Color Plus.

Oprócz lepszej grafiki nowa technologia zapewnia także zoptymalizowane oszczędzanie energii i dłuższy czas pracy baterii. OPPO przewiduje, że w przyszłości to rozwiązanie pozwoli używać komponentów o niskim poziomie poboru mocy, co szczególnie przyda się podczas projektowania i produkcji urządzeń wykonujących bardzo zaawansowane obliczenia. Dzięki Game Color Plus użytkownicy grający w gry o wysokim obciążeniu graficznym nie będą musieli już dłużej martwić się o zbyt duże zużycie baterii.

Technologia podwójnego Wi-Fi dla smartfonów

OPPO ogłosiło także wprowadzenie do smartfonów z ColorOS 6 technologii podwójnego Wi-Fi. Pozwala ona na jednoczesne łączenie się z dwoma różnymi sieciami bezprzewodowymi, a także niezależne odbieranie i wysyłanie danych, co zwiększa ogólną prędkość połączenia i optymalizuje doświadczenia użytkowników podczas grania w gry i oglądania filmów. 

Podwójne Wi-Fi wykorzystuje chipy DBS/DBDC używane w modelu OPPO Reno, umożliwiając smartfonom łączenie się bez żadnych zakłóceń z dwoma różnymi hotspotami Wi-Fi posiadającymi te same lub różne SSID. Przenośne punkty dostępu sieci, z których chce korzystać użytkownik, mogą być skonfigurowane na jednym routerze, takim jak domowy dwupasmowy router, lub też na dwóch różnych routerach.

Zobacz: MediaTek Helio G90 pozwoli tworzyć tanie telefony dla graczy
Zobacz: Nintendo Switch Lite, nowa konsolka dla mobilnych graczy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: OPPO

Przewiń w dół do następnego wpisu