DAJ CYNK

MediaTek Helio G90 pozwoli tworzyć tanie telefony dla graczy

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5882

MediaTek oficjalnie zaprezentował układy Helio G90 oraz G90T. Producent chce, aby były one jednostką napędową dla tanich smartfonów przeznaczonych dla graczy. Brzmi abstrakcyjnie, czy to może się udać.

Helio G90 oraz G90T zostały wykonane w 7nm procesie technologicznym i są wyposażone w procesor składający się z rdzeni Cortex-A55 oraz Cortex-A75. Producent nie precyzuje w jakiej konfiguracji korzysta z rdzeni. Do tej pory mowa była o dwóch mocniejszych rdzeniach A75 oraz sześciu słabszych A55. Obok procesora znajdziemy układ graficzny AMR Mali-G76 3EEMC4 pracujący z częstotliwością do 800 MHz. Układ można sparować z maksymalnie 10 GB pamięci RAM (LPDDR4).

Zobacz: MediaTek zaprezentował platformę sztucznej inteligencji i700 i widzi przyszłość jak z filmu SF

Układy obsługują jeden aparat o maksymalnej rozdzielczości 64 Mpix lub 48 Mpix, albo dwa o rozdzielczości 16 i 24 Mpix. Do tego jest w stanie nagrywać filmy z maksymalną prędkością 240 klatek na sekundę. . Wbudowany modem obsługuje LTE kategorii 12, wraz z wsparciem dla technologii MIMO 4x4. Dodatkowo mamy tutaj możliwość obsługi dwóch asystentów głosowych - Google oraz Alexa oraz technologię HyperEngine, która pozwala na płynne przełączanie się pomiędzy siecią komórkową, a sieciami Wi-Fi.

Zobacz: MediaTek Helio P65 nastawiony na mobilnych graczy

MediaTek chce zająć rynkową niszę smartfonów tanich, ale wydajnych podczas grania w gry. Zapotrzebowanie na tego typu urządzenia widać przede wszystkim w Azji.

Zobacz: Asus Rog Phone 2 i Nubia Red Magic 3 ze Snapdragonem 855 Plus

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: MediaTek; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu