DAJ CYNK

MediaTek Helio P65 nastawiony na mobilnych graczy

25.06.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4176

Ważne 0

0

MediaTek zaprezentował nowy układ przeznaczony dla urządzeń mobilnych. Zdaniem producenta ma on zapewnić lepsze osiągi w grach.

Helio P65 jest układem wykonanym w 12nm procesie technologicznym. Znajdziemy w nim 8-rdzeniowy procesor składający się z dwóch rdzeni AMR Cortex-A75 taktowanych zegarem do 2 GHz oraz sześciu Cortex-A55 taktowanych zegarem do 1,7 GHz.  Do tego mamy układ graficzny ARM G52. Producent przekonuje, że Helio P65 jest o 25% wydajniejszy w stosunku do dotychczasowych 8-rdzeniowych konstrukcji firmy.

Zobacz: MediaTek ogłosił nowy układ SoC z wbudowanym modemem 5G

Urządzenia wyposażone w nowy układ MediaTeka będą mogły być wyposażone w podwójne aparaty o rozdzielczości 16 Mpix każdy lub jeden o rozdzielczości 48 Mpix. Dodatkowo aparaty mogą obsługiwać elektroniczną stabilizację obrazu oraz nagrywać filmy z prędkością do 240 klatek na sekundę. W wykonywaniu zdjęć pomogą elementy sztucznej inteligencji, których wydajność wzrosła dwukrotnie.

Zobacz: Galaxy S11, Mate 30 Pro, iPhone 11 - wiemy jakie będą mieć procesory

Helio P65 zaoferuje obsługę łączności LTE dla dwóch kart SIM jednocześnie, w tym rozmowy za pośrednictwem VoLTE. Nie zabraknie obsługi Wi-FI ac.

Układ trafił już do masowej produkcji i w pierwszych urządzeniach zobaczymy go już w lipcu.

Zobacz: Plus trzeci w Europie pod względem transmisji danych

Źródło tekstu: MediaTek; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu