DAJ CYNK

OPPO buduje nowoczesny dział R&D, centrum jak z filmu science-fiction

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5508Rozbudowuje się Xiaomi (ostatnio w Finlandii), rozbudowuje się też jego wielki konkurent - OPPO. Ambitna chińska marka ogłosiła rozpoczęcie budowy nowego centrum R&D w miejscowości Chang’an, leżącej na terenach chińskiej prowincji Guangdong. Ta inwestycja wraz z istniejącymi centrami R&D ma zapewnić OPPO mocny napęd w nadchodzącej erze inteligentnej łączności. Wizualizacje nowego centrum robi wrażenie i pokazuje rozmach, z jakim OPPO inwestuje w dalszy rozwój.

Z chwilą rozpoczęcia działalności nowe centrum R&D w Chang’an ma zatrudniać 5 tys. pracowników naukowych. Będzie to jedna z największych inicjatyw na rzecz rozwoju obszaru Zatoki Guangdong–Hongkong–Makau (tzw. GBA). 

Zobacz: Xiaomi otwiera oddział R&D w Finlandii
Zobacz: Huawei inwestuje w R&D w Europie

Na wizualizacjach nowego centrum R&D OPPO w Chang'an widnieje kompleks budynków przywodzących na myśl wizje fantastów - między smukłymi wieżami unosi się obiekt przypominający UFO. Centrum zajmować będzie powierzchnię ok. 123,5 mu (w przybliżeniu 82 tys. m2). Dziesięć szklanych drapaczy chmur pomieści nie tylko biura, ale także centrum rozwoju talentów, ośrodek badawczo-rozwojowy, ośrodek badań nad internetem mobilnym oraz laboratorium testowe. Najwyższy, należący do kompleksu wieżowiec biurowy ma mieć wysokość aż 249,5 m.

Zobacz: Oppo na MWC w Szanghaju: aparat do selfie schowany pod ekranem i MeshTalk
Zobacz: Oppo jako pierwszy pokaże telefon z przednim aparatem schowanym pod wyświetlaczem. Premiera może się odbyć już za tydzień

Tylko w tym roku OPPO planuje przeznaczyć na działalność badawczo-rozwojową 10 miliardów RMB (ok. 1.46 mld USD). Ośrodek w Chang’an odpowiadać będzie nie tylko za R&D.  Zatrudnieni tam eksperci zajmą się także projektowaniem i testowaniem  inteligentnych urządzeń w tym smartfonów i produktów IoT. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: OPPO

Źródło tekstu: OPPO

Tagi: oppo
Przewiń w dół do następnego wpisu