DAJ CYNK

Oppo na MWC w Szanghaju: aparat do selfie schowany pod ekranem i MeshTalk

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5608

Podczas targów telekomunikacyjnych MWC Szanghaj 2019 firma Oppo zaprezentowała aparat Under-Screen Camera (USC), całkowicie schowany pod powierzchnią wyświetlacza. Druga z nowości to technologia komunikacji zdecentralizowanej MeshTalk, umożliwiająca wymianę wiadomości tekstowych, komunikatów głosowych oraz nawiązywanie połączeń pomiędzy urządzeniami Oppo znajdującymi się od siebie w odległości do 3 km. Bez potrzeby korzystania z sieci komórkowej, Wi-Fi lub łączności Bluetooth.

- Chcąc dostarczać użytkownikom na całym świecie kompleksowych i immersyjnych doświadczeń, Oppo kładzie ogromny nacisk na rozwój innowacyjnych produktów i rozwiązań. USC i MeshTalk stanowią część naszej wizji przyszłości opartej na promowaniu technologicznego rozwoju branży. Nasze technologiczne innowacje widzimy jako sposób na przesuwanie granic wyobraźni przy jednoczesnym otwieraniu drzwi dla szerokiej gamy możliwych zastosowań komercyjnych.

- powiedział Qiao Jiadong, Product Manager Oppo

Aparat selfie ukryty pod ekranem

USC to rozwiązanie Oppo przeznaczone dla smartfonów najnowszej generacji. Dzięki „wtopieniu” przedniego aparatu w ekran, użytkownicy mogą cieszyć się pełnym wyświetlaczem, oferującym jeszcze lepsze wrażenia wizualne. Całość zamknięta jest w spójnej, gładkiej obudowie. Nowatorskie rozwiązanie pozwala także wyświetlać treści, przechwytywać i zapisywać całe strony, korzystać z całego wachlarza funkcji aparatu, odblokowywania za pomocą rozpoznawania twarzy i połączeń wideo.

Stworzony przez Oppo najnowszy pełnoekranowy wyświetlacz z technologią USC wyposażony został w moduł aparatu, który wychwytuje większą ilość światła. Wykonano go z materiału o dużej transparentności, który w połączeniu z systemem kontroli stref sprawia, że przepuszczalność światła przez ekran jest większa. Całość wspierają dostosowane do rozwiązań Oppo algorytmy redukujące rozmycie obrazu oraz kontrolujące balans bieli. Dzięki temu technologia USC pozwala amatorom fotografii korzystać z pełni możliwości aparatu, włączając w to takie funkcje jak tryb Smart Beauty czy filtry (także te, które pojawią się w przyszłości).

Zobacz: Oppo ostrzega: Pierwsze aparaty pod wyświetlaczem mogą mieć słabszą jakość obrazu
Zobacz: Telefon Oppo z aparatem schowanym pod wyświetlaczem w oficjalnym filmie promocyjnym [wideo]

- Dzisiejsze smartfony oferują coraz więcej funkcji, więc rosną także potrzeby konsumentów, którzy oczekują coraz pełniejszych, bezramkowych ekranów. Poczynając od designu „kropli wody”, przez wysuwane moduły aparatów, po ogłoszoną dziś technologię USC, Oppo nieustannie szuka złotego środka między „smukłym i lekkim” a „pełnym ekranem. Mamy nadzieję, że dzięki technologii USC, zapewnimy użytkownikom najwyższej jakości „prawdziwie pełny ekran”.

- powiedział Qiao Jiadong

MeshTalk - komunikacja poza siecią

Podczas targów MWC Szanghaj 2019, firma Oppo zaprezentowała także zupełnie nową, opatentowaną technologię komunikacji zdecentralizowanej MeshTalk. Rozwiązanie to pozwala na wymianę wiadomości tekstowych i komunikatów głosowych oraz nawiązywanie połączeń pomiędzy urządzeniami Oppo znajdującymi się od siebie w odległości do 3 km. Wszystko to bez potrzeby korzystania z sieci komórkowej, Wi-Fi lub funkcji Bluetooth.

Zobacz: W ParrotOne wystarczą trzy ruchy, by napisać całą wiadomość. Aplikacja ułatwi komunikację osobom niepełnosprawnym
Zobacz: Telegram 5.8 z ważnymi nowościami. Szybkie dodawanie kontaktów bazujące na lokalizacji

Oppo MeshTalk umożliwia wzajemne połączenie wielu urządzeń za pomocą sieci ad hoc LAN, zapewniając przekazywanie sygnału na większe odległości, a także dostęp do takich funkcji, jak na przykład grupowy czat. Aby rozpocząć taki rodzaj komunikacji, wystarczy że w zasięgu sygnału znajdą się co najmniej dwa urządzenia Oppo.

Zmodyfikowany przez Oppo chipset odpowiedzialny za komunikację pozwala cieszyć się połączeniami i rozmowami przy niższym zużyciu energii, a przy większym dystansie. MeshTalk to rozwiązanie dla smartfonów, które zapewnia użytkownikom lepszą ochronę prywatności. Powinno się również sprawdzić jako wszechstronna aplikacja działająca w ekstremalnych warunkach lub w sytuacjach awaryjnych.

Nowe zastosowania IoT

Oprócz dwóch zupełnie nowych technologii, o których można przeczytać powyżej, firma Oppo pokazała w Szanghaju swoje ostatnie osiągnięcia w dziedzinie 5G i Internetu Rzeczy. Podczas wydarzenia zademonstrowano możliwości smartfonu Reno 5G,  ładując obszerne i zaawansowane gry mobilne (takie jak Honor of Kings) z chmury. W strefie IoT Smart Home pokazano natomiast stworzoną przez Oppo otwartą platformę, obejmującą ponad 260 urządzeń pochodzących od różnych marek.

Zobacz: Xiaomi Mi band 4 - kolorowa kontynuacja najpopularniejszej smart-opaski
Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji: 5G przyspieszy rozwój Internetu rzeczy z pożytkiem dla biznesu i inteligentnych miast

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Oppo

Przewiń w dół do następnego wpisu